YAP rayon təşkilatlarına yeni sədrlər təyin olunub - TAM SİYAHI - YENİLƏNİB

YAP İdarə Heyətinin iclası

© APA | YAP İdarə Heyətinin iclası

# 28 yanvar 2022 20:00 (UTC +04:00)

Yeni Azərbaycan Partiyasının yerli təşkilatlarının yeni sədrləri məlum olub.
APA-nın məlumatına görə, YAP İdarə Heyətinin bu gün keçirilən iclasında Yeni Azərbaycan Partiyasının 64 rayon və şəhər təşkilatına yeni sədrlər təyin olunub.
Həmin siyahını təqdim edirik:

1. Hüseynov Ramiz Ağəli oğlu - YAP Sumqayıt şəhər təşkilatı
2. Əliyev Abbas İslam oğlu - YAP Abşeron rayon təşkilatı
3. Quliyev Ayaz Sərvər oğlu - YAP Xızı rayon təşkilatı
4. Abdullayev Füzuli Tahir oğlu - YAP Ağsu rayon təşkilatı
5. Muradov Zaur Fazil oğlu - YAP İsmayıllı rayon təşkilatı
6. Qasımov Qasım Nurməhəmməd oğlu - YAP Qobustan rayon təşkilatı
7. Qasımlı Tural Şahnəzər oğlu - YAP Şamaxı rayon təşkilatı
8. Orucov Ramil Mayıl oğlu - YAP Gəncə şəhər təşkilatı
9. Heydərov Rövlan Nəsib oğlu - YAP Naftalan şəhər təşkilatı
10. Yolçuyev Meydanəli Binəli oğlu - YAP Daşkəsən rayon təşkilatı
11. İsmayılov Elçin Şəmil oğlu - YAP Goranboy rayon təşkilatı
12. İsayev Vüqar Sabir oğlu - YAP Göygöl rayon təşkilatı
13. Bayramov Gündüz Çankay oğlu - YAP Samux rayon təşkilatı
14. Əhmədov Rövşən Nağı oğlu - YAP Ağcabədi rayon təşkilatı
15. Quliyev Mansur Söhbət oğlu - YAP Ağdam rayon təşkilatı
16. Şadlinskaya Faqət Nəcəb qızı - YAP Bərdə rayon təşkilatı
17. Həşimova Almaz Ələkbər qızı - YAP Füzuli rayon təşkilatı
18. Əliyev Vahid Surxay oğlu - YAP Xocalı rayon təşkilatı
19. Hüseynov Vüsal Cavay oğlu - YAP Xocavənd rayon təşkilatı
20. Əliyev Təvəkkül Böyükkişi oğlu - YAP Şuşa rayon təşkilatı
21. Əsədov Eldar Garay oğlu - YAP Tərtər rayon təşkilatı
22. Hacıyev Etibar Cəfər oğlu - YAP Ağstafa rayon təşkilatı
23. Nağıyev Rüstəm Vaqif oğlu - YAP Gədəbəy rayon təşkilatı
24. Nəbiyev Anar Telman oğlu - YAP Qazax rayon təşkilatı
25. Vəliyev Fəxrəddin Vəli oğlu - YAP Şəmkir rayon təşkilatı
26. Pənahov Nihad Məmmədtağı oğlu - YAP Tovuz rayon təşkilatı
27. Balaqadaşov Məhəmməd Müslüm oğlu - YAP Xaçmaz rayon təşkilatı
28. Nəbizadə Fidan Nizami qızı - YAP Quba rayon təşkilatı
29. İbramxəlilov David Nurəddin oğlu - YAP Qusar rayon təşkilatı
30. Baxşıyev Samir Vadim oğlu - YAP Siyəzən rayon təşkilatı
31. Balabəyov Mehdi Eyyub oğlu - YAP Şabran rayon təşkilatı
32. Cəfərov Həbib Zərxan oğlu - YAP Astara rayon təşkilatı
33. Mirxaslı Mirsüleyman Mirismayıl oğlu - YAP Cəlilabad rayon təşkilatı
34. Mirzəyev Malik Soltanağa oğlu - YAP Lerik rayon təşkilatı
35. Əmənullayev İqbal Qabil oğlu - YAP Lənkəran şəhər təşkilatı
36. Əliyev Seyfəddin Abusət oğlu - YAP Masallı rayon təşkilatı
37. Alışov Anar Xalıq oğlu - YAP Yardımlı rayon təşkilatı
38. Yusubov Cavanşir Nəriman oğlu - YAP Mingəçevir şəhər təşkilatı
39. Rəcəbov Əlişah Rəcəb oğlu - YAP Ağdaş rayon təşkilatı
40. Şükürov Sahib Yunis oğlu - YAP Göyçay rayon təşkilatı
41. Cəbrayılov Ayaz Akif oğlu - YAP Kürdəmir rayon təşkilatı
42. Abdullayeva Şəhla Əhməd qızı - YAP Ucar rayon təşkilatı
43. Əliyev Rafiq Vaqif oğlu - YAP Yevlax rayon təşkilatı
44. Əliyev İlkin Böyükağa oğlu - YAP Zərdab rayon təşkilatı
45. Səfərov Müşfiq Arzuman oğlu - YAP Beyləqan rayon təşkilatı
46. Ağayev Səfa Malik oğlu - İmişli rayon təşkilatı
47. Şıxəliyev Lütvəli İbrahim oğlu - YAP Saatlı rayon təşkilatı
48. Rüstəmov Varis Rüstəm oğlu - YAP Sabirabad rayon təşkilatı
49. Balayev Azad Rizvan oğlu - YAP Balakən rayon təşkilatı
50. Allahverdiyev Natiq Şükür oğlu - YAP Qax rayon təşkilatı
51. Ağasəfov Abil Adil oğlu - YAP Qəbələ rayon təşkilatı
52. Məhərrəmov Saleh Calal oğlu - YAP Oğuz rayon təşkilatı
53. Mikayılov Daşqın Gündüz oğlu - YAP Şəki şəhər təşkilatı
54. Qurbanov Habil Qurban oğlu - YAP Zaqatala rayon təşkilatı
55. Fərzəliyev Arif Aydın oğlu - YAP Cəbrayıl rayon təşkilatı
56. Misirov Həbib Məhərrəm oğlu - YAP Kəlbəcər rayon təşkilatı
57. Rüstəmov Təhmasib İbrahimxəlil oğlu - YAP Qubadlı rayon təşkilatı
58. İlyasov İlqar Süleyman oğlu - YAP Laçın rayon təşkilatı
59. Quluzadə Natiq Qurban oğlu - YAP Zəngilan rayon təşkilatı
60. Qəhrəmanov Zahir Məmmədyar oğlu - YAP Şirvan şəhər təşkilatı
61. Qurbanlı Kamil Məhəmməd oğlu - YAP Biləsuvar rayon təşkilatı
62. Əmirəslanov Elnur Mehman oğlu - YAP Hacıqabul rayon təşkilatı
63. Fərzəliyev Ülvi Cəlil oğlu - YAP Neftçala rayon təşkilatı
64. Əhmədov Elmar Ağakişi oğlu - YAP Salyan rayon təşkilatı

***

16:36

Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) rayon təşkilatlarına yeni sədrlər təyin olunub.

APA-nın məlumatına görə, bu barədə qərar YAP İdarə Heyətinin bu gün videokonfrans formatında keçirilən iclasında qəbul edilib.

Deputatlar rayon təşkilatlarının yenidən sədr təyin olunmayıb. Beləliklə, Gəncə şəhər təşkilatında deputat Naqif Həmzəyevi Ramil Orucov, Ağdaş rayon təşkilatında deputat Cavid Osmanovu Əlişah Rəcəbov əvəzləyib.

Partiyanın ən böyük yerli təşkilatlarından biri olan Sumqayıt şəhər təşkilatına isə Ramiz Hüseynov sədr təyin olunub.

***

saat 16.21

Yeni Azərbaycan Partiyasının İdarə Heyətinin iclası keçirilir.

APA-nın məlumatına görə, videokonfrans formatında keçirilən iclasa YAP sədrinin müavini – Mərkəzi Aparatın rəhbəri Tahir Budaqov sədrlik edir.

İclasda YAP rayon təşkilatlarına sədr təyinatı məsələsi müzakirə olunur. Qeyd edək ki, YAP İdarə Heyətinin 10 sentyabr 2021 tarixdə keçirilən iclasında partiyanın Bakı rayon təşkilatlarına yeni sədrlər təyin olunub. YAP İdarə Heyətinin bu gün keçirilən iclasında isə digər rayon təşkilatlarına sədr təyinatı məsələsi həllini tapacaq.

#
#

ƏMƏLİYYAT İCRA OLUNUR