ABŞ-ın "Artur J.Finkelstein and Associates” təşkilatı “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb - SİYAHI

ABŞ-ın "Artur J.Finkelstein and Associates” təşkilatı “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb - SİYAHI
  • Clock-gray 20:03
  • calendar-gray 09 Fevral 2020

ABŞ-ın "Artur J.Finkelstein and Associates” təşkilatı növbədənkənar parlament seçkilərində keçirdiyi “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb.

APA-nın xəbərinə görə, nəticələr aşağıdakı kimidir:

Seçki dairəsi

 

Namizəd

 

 

AJF&Associates İnc.

(ABŞ)

 

8 Binəqədi birinci

Quliyev Azay  

 

 

46,2 %

 

9 Binəqədi ikinci

Qafarov Kəmaləddin

 

 

62,7 %

 

10 Binəqədi üçüncü

Musayev Madər

 

 

58,1%

 

11 Qaradağ seçki 

Hüseynov Aydın

 

 

57,4%

 

12 Qaradağ-Binəqədi-Yasamal 

Xasayeva Səbinə

 

 

50,9%

 

13 Xəzər-Pirallahı

Əliyev Rauf

 

 

46,9%

 

14 Xəzər

Məmmədov Soltan

 

 

52,6%

 

15 Yasamal birinci

Quliyev Ülvi

 

 

47,1%

 

16 Yasamal ikinci

Qədirli Erkin

 

 

40,8%

 

17 Yasamal üçüncü

Allahverdiyev Elnur

 

 

56,9%

 

18 Nərimanov-Nizami

Musabəyov Rasim

 

 

40,9%

 

19 Nərimanov birinci 

Məmmədov Hikmət

 

 

45,7%

 

20 Nərimanov ikinci 

Əliyev Adil

 

 

60,9%

 

21 Nəsimi birinci

İbrahimqızı Məlahət

 

 

61,1%

 

22 Nəsimi ikinci

Mollazadə  Asim

 

 

47,1%

 

23 Nəsimi-Səbail 

Səmədzadə Ziyad

 

 

49,0%

 

24 Nizami birinci

Nurullayeva Könül

 

 

42,3%

 

25 Nizami ikinci 

Vəliyeva Sədaqət

 

 

62,1%

 

26 Sabunçu birinci

Fazil Mustafa

 

 

45,7%

 

27 Sabunçu ikinci 

Salahzadə Əliabbas

 

 

57,1%

 

28 Sabunçu üçüncü

Quliyev Eldar

 

 

41,8%

 

29 Səbail

Nigar Arpadarai

 

 

42,5%

 

30 Suraxanı birinci

Fətəliyeva Sevinc

 

 

60,9%

 

31 Suraxanı ikinci  

Əliyev Etibar

 

 

41,7%

 

32 Suraxanı üçüncü

Həsənova Afət

 

 

64,1%

 

33 Xətai birinci 

Mirələmov Hüseynbala

 

 

57,1%

 

34 Xətai ikinci

Zabelin Mixail

 

 

47,3%

 

35 Xətai üçüncü

Abbasov Rauf Arif

 

 

41,8%

 

36 Xətai dördüncü

Həsənquliyev Qüdrət

 

 

42,9%

 

37 Nizami birinci (Gəncə)

Kərimzadə Pərvin

 

 

44,0%

 

38 Nizami ikinci (Gəncə

Həmzəyev Naqif

 

 

45,2%

 

39 Kəpəz bicini (Gəncə)

Cəfərov Müşfiq

 

 

46,4%

 

40 Kəpəz ikinci (Gəncə)

Quliyev Musa

 

 

41,3%

 

41 Sumqayıt birinci

Hüseynova Hicran

 

 

52,1%

 

42 Sumqayıt ikinci 

Mirkişili Tahir

 

 

54,0%

 

43 Sumqayıt üçüncü

Hacıyev Emin

 

 

53,8%

 

44 Sumqayıt-Xızı

Məmmədli Müşfiq

 

 

54,1%

 

45 Abşeron

Əsədov Oqtay

 

 

63,8%

 

46 Şirvan 

İltizam Yusifov

 

 

49,8%

 

47 Mingəçevir

Mirzəzadə Aydın

 

 

51,1%

 

48 Yevlax

Məmmədli İlham

 

 

52,0%

 

49 Yevlax-Mingəçevir

Hüseynli Əli

 

 

57,5%

 

50 Abşeron-Qobustan

Şahin Seyidzadə

 

 

43,1%

 

51 Qusar

Badamov Azər

 

 

52,7%

 

52 Quba

Əhmədov Vahid

 

 

41,5%

 

53 Quba-Qusar

Rafailov Anatoliy

 

 

43,0%

 

54 Şaban-Siyəzən

Qurbanov Sadiq Haqverdi

 

 

50,5%

 

55 Xaçmaz şəhər

Səlimov Eldəniz Adil

 

 

57,9%

 

56 Xaçmaz kənd

Mikayılova Sevil Əlirazi

 

 

44,4%

 

57 Kürdəmir

Ağazadə Əminə

 

 

50,8%

 

58 Hacıqabul-Kürdəmir

Hüseynov Rəfael

 

 

52,2%

 

59 Salyan 

Əhmədova Jalə

 

 

59,2%

 

60 Salyan-Neftçala 

Ağamalı Fəzail

 

 

49,3%

 

61 Neftçala

Rüstəmxanlı Sabir

 

 

40,8%

 

62 Saatlı 

Ələkbərov Əziz

 

 

43,1%

 

63 Sabirabad birinci

Cəfərov Kamal

 

 

50,9%

 

64 Sabirabad ikinci

Məmmədov Ramin

 

 

54.0%

 

65 Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir

Əmiraslanov Əhliman

 

 

64,5%

 

66 Biləsuvar

Məhərəmov Bəhruz

 

 

52,0%

 

67 Cəlilabad şəhər

Malik Həsənov

 

 

62,2%

 

68 Cəlilabad kənd

Nəsirov Elman

 

 

52,2%

 

69 Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar

İbrahimli Fəzail

 

 

50,2%

 

70 Masallı şəhər

Məmmədov Məşhur

 

 

64.0%

 

71 Masallı kənd 

İsgəndərov Anar

 

 

61,2%

 

72 Yardımlı-Masallı 

Qasımlı Musa

 

 

51,2%

 

73 Lənkəran şəhər

Quliyev Rüfət

 

 

54,1%

 

74 Lənkəran kənd

Rəcəbli Hadı

 

 

53,5%

 

75 Lənkəran-Masallı 

Paşazadə Cavanşir

 

 

58,6%

 

76 Lənkəran-Astara

Əsgərov Ziyafət

 

 

61,2%

 

77 Astara

Mahmudov Rəşad

 

 

61,2%

 

78 Lerik

Məmmədov İqbal

 

 

42,0%

 

79 İmişli

Nurullayev Razi

 

 

48,3%

 

80 İmişli-Beyləqan

Qənizadə Çingiz

 

 

50,6%

 

81  Beyləqan

İsmayılov Şahin

 

 

63,3%

 

82 Ağcabədi 

Rzayev Tahir

 

 

60,5%

 

83 AğcabədiFüzuli 

Abbasov Aqil

 

 

60,0%

 

84  Füzuli

Bayramov Vüqar

 

 

56,7%

 

85 Şamaxı

Tamam Cəfərova

 

 

49,8%

 

86 İsmayıllı

Novruzəli Aslanov

 

 

52,8%

 

87 Ağsu-İsmayıllı 

Kərimli Tahir

 

 

50,8%

 

88 Göyçay

Hacıyev Sabir

 

 

54,1%

 

89 Göyçay-Ağdaş 

Əfəndiyev Məzahir

 

 

49,8%

 

90 Ağdaş

Osmanov Cavid

 

 

60,9%

 

91 Ucar 

Həsənov Ramil

 

 

51,9%

 

92 Zərdab-Ucar 

Əliyeva Jalə

 

 

52,9%

 

93 Bərdə şəhər

Yıldırım Fatma

 

 

59,9%

 

94 Bərdə kənd

Oruc Zahid

 

 

60,4%

 

95 Tərtər

Alıyev Sahib

 

 

41,2%

 

96 Goranboy-Naftalan 

Məmmədov Anar

 

 

59,8%

 

97 Goranboy-Ağdam-Tərtər

Vəliyev Ağalar

 

 

66,3%

 

98 Şəmkir şəhər

Sahibə Qafarova

 

 

62,2%

 

99 Şəmkir kənd

Həsənov Nurlan

 

 

62,7%

 

100 Şəmkir-Daşkəsən

Bayramov Kamran

 

 

63,8%

 

101 Göygöl-Daşkəsən

Mirbəşir Elşad

 

 

43,1%

 

102 Samux-Şəmkir

Səfərov Nizami

 

 

63,3%

 

103 Gədəbəy

Hüseynova Sevinc

 

 

61,1%

 

104 Gədəbəy-Tovuz

Nağıyev Arzu

 

 

50,2%

 

105 Tovuz 

Paşayeva Qənirə

 

 

57,3%

 

106 Tovuz-Qazax-Ağstafa 

Ağayevə Ülviyyə

 

 

51,1%

 

107 Qazax 

Seyidov Səməd

 

 

64,1%

 

108 Ağstafa 

Cəfərov Nizami

 

 

63,1%

 

109 Balakən 

Məhəmməliyev Nəsib

 

 

60,5%

 

110 Zaqatala

Musayev Elşən

 

 

49,5%

 

111 Zaqatala-Balakən 

Əliyeva Kamilə

 

 

50,7%

 

112 Qax

Kərimli Azər

 

 

51,7%

 

113 Şəki şəhər

İsgəndərov Vüqar

 

 

54,9%

 

114 Şəki kənd birinci 

Əli Mənsimli

 

 

51,2%

 

115 Şəki kənd ikinci

Feyziyev Cavanşir

 

 

65,0

 

116 Qəbələ

Heydərov Fəttah

 

 

70,6%

 

117 Oğuz-Qəbələ

Agiyə Naxçıvanlı

 

 

68,0%

 

118  Ağdam şəhər 

Əliyev Bəxtiyar

 

 

62,2%

 

119 Ağdam kənd

Sadlqov Bəxtiyar

 

 

60,6%

 

120 Cəbrayıl-Qubadlı 

Məmmədov Ceyhun

 

 

54,2%

 

121 Laçın

Abbaszadə Mahir

 

 

58,2%

 

122 Xankəndi 

Gəncəliyev Tural

 

 

57,1%

 

123 Kəlbəcər

Aqil Məmmədov

 

 

61,1%

 

124 Şuşa-Ağdam-Xocalı –Xocavənd

Elman Məmmədov

 

 

55,0%

 

125 Zəngilan-Qubadlı

İsmayılov İmamverdi

 

 

53,4%

 

 Qeyd edək ki, "exit-poll" 1053 seçki məntəqəsi üzrə keçirilib.

Zümrüd Paşkin

Digər xəbərlər