Parlament seçkilərində 118 seçki dairəsində ilkin nəticələr açıqlanıb - YENİLƏNİB

Parlament seçkilərində 118 seçki dairəsində ilkin nəticələr açıqlanıb - YENİLƏNİB
  • Clock-gray 06:08
  • calendar-gray 10 Fevral 2020

Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb.

APA-nın məlumatına görə, MSK sədri Məzahir Pənahov bildirib ki, 5573 seçki məntəqəsinin 87 faizindən, yəni 118 seçki dairəsinin 4823 seçki məntəqəsindən MSK-ya protokollar daxil olub.

İlkin nəticələrə əsasən, seçki dairələri üzrə lider namizədlər aşağıdakılardır:

1 saylı Şərur- Sədərək Seçki Dairəsi  -  Vasif Talıbov (YAP)  - 94.6  %

2 saylı Şərur Seçki dairəsi - İsa Həbibbəyli (YAP) – 86.3 %

3 saylı Babək-Kəngərli- Naxçıvan Seçki Dairəsi - Səttar Möhbalıyev (bitərəf) -  83.2 %

4 saylı Naxçəvan Şəhər Seçki Dairəsi - Eldar İbrahimov (YAP) – 84.9  %

5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi - Siyavuş Novruzov (YAP) -  81 %

6 saylı Culfa-Babək Seçki Dairəsi - Ülviyyə Həmzəyeva (YAP) -  69.5 %

7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi - Quliyev Cəbi (YAP) – 63.5 %

8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi - Azay Quliyev (bitərəf)       - 45.6   %

9 saylı Binəqədi İkinci Seçki Dairəsi - Kəmaləddin Qafarov (YAP) -  60.3 %

10 saylı Binəqədi Üçüncü Seçki Dairəsi - Madər Musayev (bitərəf) – 64.6 %

11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi - Aydın Hüseynov (YAP) – 59.2 %

12 saylı Qaradağ-Binəqədi- Yasamal Seçki Dairəsi -  Səbinə Xasıyeva (YAP)- 48.5%

13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi - Rauf Əliyev (YAP) -  47.5 %

14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi – Soltan Məmmədov ( bitərəf) – 47.2  %

15 saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi – Quliyev Ülvi (bitərəf) - 42  %

16 saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsi - Erkin Qədirli (bitərəf) – 34.4  %

18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Rasim Musabeyov (bitərəf) -  38.8 %

19 saylı Nərimanov Birinci Seçki Dairəsi – Hikmət Məmmədov ( YAP) -  43.9%

20 saylı Nərimanov İkinci Seçki Dairəsi – Adil Əliyev (bitərəf) - 60 %

21 saylı Nəsimi Birinci Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı (YAP)- 55.6  %

22 saylı Nəsimi İkinci Seçki Dairəsi – Asim Mollazadə (DİP) – 47.3 %

23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi – Ziyad Səmədzadə (bitərəf) – 45.8 %

24 saylı Nizami Birinci Seçki Dairəsi – Könül Nurullayeva (bitərəf)  - 46.1 %

25 saylı Nizami İkinci Seçki Dairəsi – Sədaqət Vəliyeva (YAP) – 57.1 %

26 saylı Sabunçu Birinci Seçki Dairəsi – Fazil Mustafa (BQP) – 47.6%

27 saylı Sabunçu İkinci Seçki Dairəsi – Əliabbas Salahzadə (YAP) – 57.6 %

28 saylı Sabunçu Üçüncü Seçki Dairəsi – Eldar Quliyev (bitərəf) – 49.2 %

29 saylı Səbail Seçki Dairəsi – Nigar Arpadarai  (bitərəf) – 42.3 %

30 saylı Suraxanı Birinci Seçki Dairəsi - Fətəliyeva Sevinc (YAP) – 62.2 %

31 saylı Suraxanı İkinci Seçki Dairəsi – Etibar Əliyev (bitərəf) – 41.4 %

32 saylı Suraxanı Üçüncü Seçki Dairəsi – Afət Həsənova (YAP) – 64.9 %

33 saylı Xətai Birinci Seçki Dairəsi - Mirələmov Hüseynbala (YAP  - 47.1%

34 saylı Xətai İkinci Seçki Dairəsi- Mixail Zabelin (YAP) – 35.1 %

36 saylı Xətai Dördüncü Seçki Dairəsi - Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) – 45.4 %

37 saylı Nizami Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Pərvin Kərimzadə (YAP) – 42.1 %

38 saylı Nizami İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Həmzəyev Naqif (YAP) – 44.9 %

39 saylı Kəpəz Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi – Müşfiq Cəfərov (YAP) – 45.8 %

40 saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Musa Quliyev (YAP) - 40 %

41 saylı Sumqayıt Birinci Seçki Dairəsi - Hicran Hüseynova (YAP) – 31.5 %

43 saylı Sumqayıt Üçüncü Seçki Dairəsi - Emin Hacıyev (YAP)- 63.4  %

45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi - Əsədov Oqtay (YAP) – 64.7 %

46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi – İltizam Yusifov (bitərəf) – 49.5 % 

47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi - Mirzəzadə Aydın (YAP) – 26.8 %

48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi – İlham Məmmədov (YAP) – 51.3 %

49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi - Hüseynli Əli (YAP) – 59.6 %

50 saylı Abşeron-Qobustan Seçki Dairəsi -Şahin Seyidzadə (bitərəf)  - 44.6 %

51 saylı Qusar Seçki Dairəsi - Badamov Azər (YAP)  -  56.6 %

52 saylı Quba Seçki Dairəsi - Vahid Əhmədov (bitərəf) – 50.6 %

53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi - Anatoliy Rafailov (bitərəf) – 44.1 %

54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi - Sadiq Qurbanov (YAP) -  55.3 %

55 saylı Xaçmaz Şəhər Seçki Dairəsi-  Eldəniz Səlimov (YAP) – 57.9 %

56 saylı Xaçmaz Kənd Seçki Dairəsi - Sevil Mikayılova (bitərəf) – 43.8 %

57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi -  Əminə Ağazadə (bitərəf) – 64.9 %

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi - Rəfael Hüseynov (VHP) – 51 %

59 saylı Salyan Seçki Dairəsi - Jalə Əhmədova (bitərəf) – 59.7 %

60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi - Fəzail Ağamalı (AVP) – 49.2 %

61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi - Sabir Rüstəmxanlı (VHP) – 21.4 %

62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi - Əziz Ələkbərov (YAP) – 49 %

63 saylı Sabirabad birinci Seçki Dairəsi - Kamal Cəfərov (YAP) – 52.8 %

64 saylı Sabirabad İkinci Seçki Dairəsi - Ramin Məmmədov (YAP) – 54.6 %

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi - Əhliman Əmiraslanov (YAP) – 63.2 %

66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi - Bəhruz Məhərrəmov (bitərəf) – 52.9 %

67 saylı Cəlilabad Şəhər Seçki Dairəsi- Malik Həsənov (YAP) – 65.2  %

68 saylı Cəlilabad Kənd Seçki Dairəsi - Elman Nəsirov (YAP) – 53.7 %

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi - Fəzail İbrahimli (VHP) – 51 %

70 saylı Masallı Şəhər Seçki Dairəsi - Məşhur Məmmədov (YAP) – 64.8 %

71 saylı Masallı Kənd Seçki Dairəsi -  Anar İsgəndərov (YAP) – 62.7 %

72 saylı Yardımlı-Masallı Seçki Dairəsi - Musa Qasımlı (bitərəf) – 53.9 %

73 saylı Lənkəran Şəhər Seçki Dairəsi - Rüfət Quliyev (bitərəf) – 52.9 %

74 saylı Lənkəran Kənd Seçki Dairəsi – Hadı Rəcəbli (YAP) – 53.4 %

75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi – Cavanşir Paşazadə (YAP) – 61.1 %

76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi – Ziyafət Əsgərov (YAP) – 66.1 %

78 saylı Lerik Seçki Dairəsi - İqbal Məmmədov (YAP) – 50.2 %

79 saylı İmişli Seçki Dairəsi – Fərzəliyev Murad  (bitərəf) –23.7 %

80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi -Çingiz Qənizadə (bitərəf)- 44.5 %

81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi – Şahin İsmayılov (YAP) -62.7 %

82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Tahir Rzayev (YAP) – 61.5 %

83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi - Aqil Abbas (bitərəf) – 61.7 %

84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi - Vüqar Bayramov (bitərəf) – 71.2 %

85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi - Tamam Cəfərova (bitərəf) – 48.9 %

86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi - Novruzəli Aslanov (bitərəf) – 53.7 %

87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki Dairəsi - Tahir Kərimli (VP) – 52.4 %

88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi - Sabir Hacıyev (VBP) – 52.5 %

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Məzahir Əfəndiyev (bitərəf)- 63.9 %

90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi – Cavid Osmanov ( YAP) – 68.4 %

91 saylı Ucar seçki Dairəsi - Ramil Həsən (YAP) – 51.7 %

92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi - Jalə Əliyeva (bitərəf) – 51.9 %

93 saylı Bərdə Şəhər Seçki Dairəsi - Fatma Yıldırım (YAP) – 65.7 %

94 saylı Bərdə Kənd Seçki Dairəsi - Zahid Oruc (bitərəf) – 69.6 %

95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi - Sahib Alıyev (bitərəf) – 40.3 %

96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi – Anar Məmmədov (YAP) – 59 %

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi – Ağalar Vəliyev (YAP) – 68.1 %

98 saylı Şəmkir Şəhər Seçki Dairəsi – Sahibə Qafarova (YAP) – 52.1 %

99 saylı Şəmkir Kənd Seçki Dairəsi – Nurlan Həsənov ( YAP) – 61.3 %

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Kamran Bayramov (YAP) – 66.6 %

101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi  - Elşad Mirbəşiroğlu (YAP) – 54.9 %

102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi – Nizami Səfərov (YAP)  - 64 %

103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi – Sevinc Hüseynova (YAP) – 61.4 %

104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi - Arzu Nağıyev (bitərəf) – 56.2 %

105 saylı Tovuz Seçki dairəsi - Qənirə Paşayeva (bitərəf) – 69.9 %

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi - Ülviyyə Ağayeva (bitərəf) – 59 %

107 saylı Qazax Seçki Dairəsi - Seyidov Səməd (YAP) – 76.1 %

108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi – Nizami Cəfərov (YAP) – 53.4 %

109 saylı Balakən Seçki Dairəsi – Nəsib Məhəməliyev (YAP) – 65.3 %

110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi - Elşən Musayev (ADMP) – 48.8 %

111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi - Kamilə Əliyeva (YAP) – 53.9 %

112 saylı Qax Seçki Dairəsi - Azər Kərimli (bitərəf) – 52.7 %

113 saylı Şəki Şəhər Seçki Dairəsi – Vüqar İsgəndərov (YAP) – 52. 9 %

114 saylı Şəki Kənd Birinci Seçki Dairəsi - Əli Məsimli (bitərəf) – 67.6 %

115 saylı Şəki Kənd İkinci Seçki Dairəsi - Cavanşir Feyziyev (bitərəf) – 67.6 %

116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi - Fəttah Heydərov (bitərəf) – 75.5 %

117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi – Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) – 65.5  %

118 saylı Ağdam Şəhər Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)- 62.7 %

119 saylı Ağdam Kənd Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Sadıqov (YAP) – 61.2 %

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki Dairəsi – Ceyhun Məmmədov (YAP) – 62.7 %

121 saylı Laçın Seçki Dairəsi – Mahir Abbaszadə (YAP)  - 63.3  %

122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi - Tural Gəncəliyev (bitərəf) – 56.7 %

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi – Elman Məmmədov (YAP) – 58.3 %

Aşağıdakı seçki dairələri üzrə lider namizədlər müəyyənləşməyib:

- 17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi 

- 35 saylı Xətai Üçüncü Seçki Dairəsi 

- 42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi

- 44 saylı Sumqayıt-Xızı Seçki dairəsi 

- 77 saylı Astara Seçki Dairəsi

- 123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi 

- 125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi 

 

Firuzə Vahid

Digər xəbərlər

Arxiv

date