“Arsenal”, “Lester” və “Hoffenhaym” Avropa Liqasında 1/16 finala yüksəlib

“Arsenal”, “Lester” və “Hoffenhaym” Avropa Liqasında 1/16 finala yüksəlib
  • Clock-gray 01:56
  • calendar-gray 27 Noyabr 2020

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin IV turunun oyunları keçirilib.

Apasport.az saytının məlumatına görə, II dövrənin ilk oyun günündə 12 qrupda 24 oyun baş tutub.

Azərbaycan çempionu “Qarabağ” yer aldığı İ qrupunda “Sivasspor”a məğlub olaraq, növbəti mərhələ şansını itirib. Qrupun digər görüşündə “Vilyarreal” İsraildə Təl-Əviv “Makkabi”si ilə bərabərə qalıb.

Baş tutan qarşılaşmalardan sonra 1/16 finala vəsiqə qazanan ilk 4 komanda müəyyənləşib. "Roma", “Arsenal”, “Lester” və “Hoffenhaym” qrupdan çıxmağı təmin ediblər. “Bayer”, “Slaviya”, “Qranada”, “Vilyarreal” və “Srvena Zvezda” da qeydə alınan nəticələrin adından bunun öhdəsindən böyük ölçüdə gəliblər.

Qeyd edək ki, növbəti tur dekabrın 3-də keçiriləcək.

Avropa Liqası
IV tur
26 noyabr

A qrupu
21:55. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 0:1
Nsame, 34
00:00. ÇFR (Rumıniya) - “Roma” (İtaliya) - 0:2
Debeljuh, 49 (avtoqol), Veretut, 67 (pen.)

1

Roma

4

3

1

0

9-1

10

2

Yanq Boyz

4

2

1

1

6-3 7

3

ÇFR

4

1

1

2 3-8

4

4

MOİK

4

0

1

3

0-6

1

B qrupu
21:55. “Molde” (Norveç) - “Arsenal” (İngiltərə) - 0:3
Pepe, 50, Nelson, 55, Balaqun, 83
00:00. “Dandolk” (İrlandiya) - “Rapid” (Avstriya) - 1:3
Şields, 63 (pen.) - Knasmullner, 11, Kara, 37, 58

1

Arsenal

4

4

0

0

12-2 12

2

Molde

4

2

0

2 4-8

6

3

Rapid

4

2

0

2

8-7 6

4

Dandolk

4

0

0

4 5-12

0

C qrupu
00:00. “Nitsa” (Fransa) - “Slaviya” (Çexiya) - 1:3
Quiri, 61 - Linqr, 15, Olayinka, 64, Sima, 75
00:00. “Bayer” (Almaniya) - “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - 4:1
Şik, 29, Bailey, 48, Demirbay, 76, Alario, 80 - Şviro, 58

1

Slaviya

4

3

0

1

8-6 9

2

Bayer

4 3

0

1

14-6 9

3

Nitsa

4

1

0

3 6-12

3

4

Hapoel

4

1

0

3 6-10

3

D qrupu
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) - “Benfika” (Portuqaliya) - 2:2
Arfield, 7, Rufe, 69 - Ramos, 78, Pizzi, 81
00:00. “Standard” (Belçika) - “Lex” (Polşa) - 2:1
Tapsoba, 63, Layfis, 90+3 - İşak, 61

1

Reyncers

4

2

2

0

8-5 8

2

Benfika

4

2

2

0

12-7 8

3

Lex

4

1

0 3 6-8 3

4

Standard

4 1 0 3 3-9 ​​​​​​​3

E qrupu
00:00. PSV (Niderland) - PAOK (Yunanıstan) - 3:2
Qakpo, 20, Madueke, 51, Malen, 53 - Varela, 4, Tzolis, 13
00:00. “Qranada” (İspaniya) - “Omoniya” (Kipr) - 2:1
Suares Çarris, 8, Soro, 73 - Asante, 60

1

Qranada

4

3

1

0

6-2 10

2

PSV 4 2 0 2 7-9 6

3

PAOK 4

1

2 1 7-5 5

4

Omoniya

4

0

1

3 3-7

1

F qrupu
00:00. “Alkmaar” (Niderland) - “Real Sosyedad” (İspaniya) - 0:0
00:00. “Napoli” (İtaliya) - “Riyeka” (Xorvatiya) - 2:0

Anastasio, 41 (avtoqol), Lozano, 75

1

Napoli

4

3

0

1

5-2 9

2

Real Sosyedad

4

2

1

1

2-1 7

3

Alkmaar 4

2

1

1

5-2 7

4

Riyeka

4

0

0

4

2-9

0

G qrupu
21:55. “Braqa” (Portuqaliya) - “Lester” (İngiltərə) - 3:3
Elmusrati, 4, Paulinyo, 24, Franserxio, 90 - Barnes, 9, Tomas, 79, Vardi, 90+5
21:55. AEK (Yunanıstan) - “Zarya” (Ukrayna) - 0:3
Qromov, 61, Kabayev, 76, Yurçenko, 86 (pen.)

1

Lester

4

3 1

0

12-4 10

2

Braqa

4

2

1

1

8-8 7

3

AEK

4

1

0

3 5-9

3

4

Zarya

4

1

0

3

5-9 3

H qrupu
21:55. “Sparta” (Çexiya) - “Seltik” (Şotlandiya) - 4:1
Hancko, 27, Julis, 38, 80. Plavşiç, 90+4 - Eduard, 15
21:55. “Lill” (Fransa) - “Milan” (İtaliya) - 1:1
Bamba, 65 - Kastillejo, 46

1

Lill

4

2

2

0

10-4 8

2

Milan

4

2

1

1

7-5 7

3

Sparta

4 2

0

2

9-9 6

4

Seltik

4

0

1

3 5-13

1

İ qrupu
21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) - “Sivasspor” (Türkiyə) - 2:3
Zubir, 8, Matiç, 51 - Kone, 40 (pen.), 79, Kayode 59
21:55. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Vilyarreal” (İspaniya) - 1:1
Peşiç, 47 - Baena, 45

1

Vilyarreal

4

3

1

0

13-5

10

2

Makkabi

4

2

1

1

4-6

7

3

Sivasspor

4

2

0

2

9-9

6

4

Qarabağ

4

0

0

4

3-9

0

J qrupu
21:55. LASK (Avstriya) - “Antverpen” (Belçika) - 0:2
Rafaelov, 53, Gerkens, 83
00:00. “Tottenhem” (İngiltərə) - “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - 4:0
Karlos Vinisius, 16, 34, Vinks, 63, Lukas, 73

1

Antverpen

4

3

0

1

5-2 9

2

Tottenhem 4 3

0

1

10-2 9

3

LASK

4

2

0

2 5-8

6

4

Lüdoqorets

4

0

0

4 5-13

0

K qrupu
21:55. “Volfsberger” (Avstriya) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - 0:3
Bayer, 60, Petkoviç, 75, İvanuseç, 90+1
21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) - “Feyenoord” (Niderland) - 0:0

1

Dinamo

4

2

2

0

4-0 8

2

Feyenoord

4

1

2

1

4-5 5

3

Volfsberger 4

1

1

2 5-6

4

4

MOİK

4

0

3

1

2-4 3

L qrupu
21:55. “Gent” (Belçika) - “Srvena Zvezda” (Serbiya) - 0:2
Petroviç, 2, Milunoviç, 58
21:55. “Slovan” (Çexiya) - “Hoffenhaym” (Almaniya) - 0:2
Baumqartner, 77, Kramariç, 89 (pen.)

1

Hoffenhaym

4

4

0

0

13-1 12

2

Srvena Zvezda

4 3

0

1

9-4 9

3

Slovan

4

1

0

3 2-12

3

4

Gent

4

0

0

4 2-9

0

ApaSport

Digər xəbərlər