Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatıb, “Başakşəhər” 1/16 finala vəsiqə qazanıb

Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatıb, “Başakşəhər” 1/16 finala vəsiqə qazanıb
  • Clock-gray 02:06
  • calendar-gray 13 Dekabr 2019

Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.

Apasport.az saytının məlumatına görə, VI turun son 12 matçı keçirilib.

6 qrupda baş tutan bu görüşlərdən sonra 1/16 finalın bütün iştirakçıları dəqiqləşib. Son beş vəsiqəni “Reyncers”, “Porto”, “Roma”, “Başakşəhər” və “Lüdoqorets” qazanıb.

Qeyd edək ki, bunadək APOEL, “Alkmaar”, “Bazel”, “Braqa”, “Seltik”, “Espanyol”, “Gent”, LASK, “Mançester Yunayted”, “Sevilya”, “Sportinq”, “Volfsburq”, “Vulverhempton”, “Kopenhagen”, “Malmö”, “Xetafe”, ÇFR, “Ayntraxt” və “Arsenal” klubları artıq 1/16 final mərhələsinə yüksəliblər.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
VI tur, 12 dekabr

G qrupu
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) – 1:1

Morelos, 30 – Barişiç, 89 (avtoqol)
00:00. “Porto” (Portuqaliya) – “Feyenoord” (Hollandiya) – 3:2
Dias, 14, Malasia, 15 (avtoqol), Soares, 34 – Botteqin, 19, Larsson, 22

1

Porto

6

3

1

2

8-9

10

2

Reyncers

6

2

3

1

8-6

9

3

Yanq Boyz

6

2

2

2

8-7

8

4

Feyenoord

6

1

2

3

7-9

5

H qrupu
00:00. “Espanyol” (İspaniya) – MOİK (Rusiya) – 0:1

Vlaşiç, 84
00:00. “Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Ferensvaroş” (Macarıstan) – 1:1
Lukoki, 24 – Siqnyeviç, 90

1

Espanyol

6

3

2

1

11-4

11

2

Ludoqorets

6

2

2

2

10-10

8

3

Ferensvaroş

6

1

4

1

5-6

7

4

MOİK

6

1

2

3

3-9

5

İ qrupu
00:00. “Volfsburq” (Almaniya) – “Sent-Etyenn” (Fransa) – 1:0

Silva, 52
00:00. “Gent” (Belçika) – “Aleksandriya” (Ukrayna) – 2:1
Depuatr, 7, 16 – Miroşniçenko, 54

1

Gent

6

3

3

0

10-6

12

2

Volfsburq

6

3

2

1

9-7

11

3

Sent-Etyenn

6

0

4

2

6-8

4

4

Aleksandriya

6

0

3

3

6-9

3

J qrupu
00:00. “Borussiya” (M, Almaniya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) – 1:2

Türam, 33 – Kahveçi, 44, Kriveli, 90
00:00. “Roma” (İtaliya) – “Volfsberq” (Avstriya) – 2:2
Perotti, 7 (pen.), Dzeko, 19 – Florenzi, 10 (avtoqol), Vaysmann, 63

1

Başakşəhər

6

3

1

2

7-9

10

2

Roma

6

2

4

0

12-6

9

3

Borussiya M

6

2

2

2

6-9

8

4

Volfsberq

6

1

2

3

7-8

5

K qrupu
00:00. “Vulverhempton” (İngiltərə) – “Beşiktaş” (Türkiyə) – 4:0

Jota, 58, 63, 69, Dendonker, 67
00:00. “Slovan” (Slovakiya) – “Braqa” (Portuqaliya) – 2:4
Sporar, 42, Moha, 70 – Fonte, 44, Trinkao, 72, Bojikov, 75 (avtoqol), Paulinyo, 90

1

Braqa

6

4

2

0

15-9

14

2

Vulverhempton

6

4

1

1

11-5

13

3

Slovan

6

1

1

4

10-13

4

4

Beşiktaş

6

1

0

5

6-15

3

L qrupu
00:00. “Partizan” (Serbiya) – “Astana” (Qazaxıstan) – 4:1

Soumah, 4, Sadiq, 22, 76, Asano, 26 – Rotariu, 79
00:00. “Mançester Yunayted” (İngiltərə) - “Alkmaar” (Hollandiya) – 4:0
Yanq, 53, Qrinvud, 59, 89, Mata, 62 (pen.)

1

Mançester Yunayted

6

4

1

1

10-2

13

2

Alkmaar

6

2

3

1

15-8

9

3

Partizan

6

2

2

2

10-10

8

4

Astana

6

1

0

5

4-19

3

 

ApaSport

Digər xəbərlər