“Tottenhem”, "Arsenal" və “Napoli” qələbə qazanıb, "Milan" uduzub

“Tottenhem”, "Arsenal" və “Napoli” qələbə qazanıb, "Milan" uduzub
  • Clock-gray 01:55
  • calendar-gray 06 Noyabr 2020

Avropa Liqasında III turun oyunları keçirilib.
 
Apasport.az saytının məlumatına görə, dövrənin son günündə 23 matç başa çatıb.
 
Güclü leysanın yağması ilə yaranan qeyri-münasib hava şəraiti üzündən startı təxirə salınan “Vilyarreal” (İspaniya) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) oyunu Bakı vaxtı ilə saat 01:10-da start götürüb. İ qrupunun digər qarşılaşmasında Azərbaycan çempionu “Qarabağ” Türkiyədə “Sivasspor”a 0:2 hesabı ilə uduzub.
 
Günün sensasiyası Milanda qeydə alınıb. Eyniadlı komandanın uzun müddətdir davam edən məğlubiyyətsiz oyunlar seriyası “Lill”lə ev görüşündə qırılıb. Türkiyəli Yusuf Yazıçı bu görüşdə het-trikə imza atıb.
 
Digər favoritlər turu itkisiz keçib. “Tottenhem” “Lüdoqorets”, “Napoli” “Riyeka” ilə səfər oyununda qalib gəlib. “Arsenal”la “Real Sosyedad” evdə 3 xal qazanıb.
 
Ümumiyyətlə, günün qarşılaşmaları məhsuldarlığı ilə diqqət çəkib. “Rapid” – “Dandolk” (4:3) qarşılaşmasında 7, “Benfika” – “Reyncers” (3:3) və “Hapoel” – “Bayer” (2:4) matçlarında 6 qol qeydə alınıb.
 
Qeyd edək ki, növbəti turun oyunları noyabrın 26-da keçiriləcək.

Avropa Liqası
III tur
5 noyabr

A qrupu
21:55. “Roma” (İtaliya) – ÇFR (Rumıniya) - 5:0
Mxitaryan, 2, İbanes, 24, Mayoral, 34, 84, Pedro, 89
00:00. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - 3:0
Mambimbi, 2, 32, Suleymani, 18

1

Roma

3

2

1

0

7-1 7

2

Yanq Boyz 3 1

1

1 5-3

4

3

ÇFR

3 1 1

1

3-6 4

4

MOİK

3

0

1

2 0-5 1

B qrupu
21:55. “Rapid” (Avstriya) – “Dandolk” (İrlandiya) - 4:3
Lyubiçiç, 22, Arase, 79, Hofmann, 87, Demir, 90+1 - Hoban, 7, MakMilan, 81 (pen.), 90+6 (pen.)
00:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Molde” (Norveç) - 4:1
Hauqen, 45+1 (avtoqol), Sinyan, 62 (avtoqol), Pepe, 69, Villok, 89 - Ellinqsen, 22

1

Arsenal

3

3

0

0

9-2 9

2

Molde

3

2

0

1 4-5

6

3

Rapid

3

1

0

2

5-6 3

4

Dandolk

3

0

0

3 4-9

0

C qrupu
21:55. “Slaviya” (Çexiya) – “Nitsa” (Fransa) - 3:2
Kuçta, 16, 71, Sima, 43 - Qouiri, 33, Ndoye, 90+3 
21:55. “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Bayer” (Almaniya) - 2:4
Akolatse, 11, 25 - Bayley, 5, 75, Dadya, 39 (avtoqol), Virts, 88

1

Slaviya

3

2 0 1 5-5 6

2

Bayer

3 2

0

1

10-5 6

3

Nitsa 3

1

0

2 5-9

3

4

Hapoel

3

1

0

2 5-6

3

D qrupu
21:55. “Benfika” (Portuqaliya) – “Reyncers” (Şotlandiya) - 3:3
Qoldson, 2 (avtoqol), Silva, 77, Nunes, 90+1 - Qonsalves, 24 (avtoqol), Kamara, 25, Morelos, 51
21:55. “Lex” (Polşa) – “Standard” (Belçika) - 3:1
Skoras, 14, İşak, 22, 48 - Lestienn, 29

1

Reyncers

3

2

2

0

6-3 7

2

Benfika

3

2

1

0

10-5 7

3

Lex

3 1

0

2

5-6 3

4

Standard

3

0

0

3 1-8

0

E qrupu
21:55. PAOK (Yunanıstan) – PSV (Niderland) - 4:1
Şvab, 47, Zivkoviç, 56, 66, Tzolis, 58 - Zahavi, 21 (pen.)
21:55. “Omoniya” (Kipr) – “Qranada” (İspaniya) - 0:2
Errera, 4, Suares Çarris, 64

1

Qranada

3

2

1

0

4-1 7

2

PAOK 3 1 2 0 5-2 5

3

PSV 3 1

0

2

4-7 3

4

Omoniya

3

0

1

2 2-5

1

F qrupu
21:55. “Real Sosyedad” (İspaniya) – “Alkmaar” (Niderland) - 1:0
Portu, 58
21:55. “Riyeka” (Xorvatiya) – “Napoli” (İtaliya) - 1:2
Muriç, 13 - Demme, 43, Braut, 62 (avtoqol)

1

Napoli

3

2

0

1 3-2

6

2

Alkmaar

3

2

0

1

5-2

6

3

Real Sosyedad

3

2

0

1

2-1 6

4

Riyeka

3

0

0

3 2-7

0

G qrupu
00:00. “Lester” (İngiltərə) – “Braqa” (Portuqaliya) - 4:0
İheanaço, 21, 48, Praet, 67, Maddison, 78
00:00. “Zarya” (Ukrayna) – AEK (Yunanıstan) - 1:4
Koçerqin, 81 - Tankoviç, 7, Mantalos, 34, Livaja, 54, 81

1

Lester

3

3

0

0

9-1 9

2

Braqa

3

2

0

1 5-5

6

3

AEK

3

1

0

2

5-6 3

4

Zarya

3

0

0

3 2-9

0

H qrupu
00:00. “Seltik” (Şotlandiya) – “Sparta” (Çexiya) - 1:4
Qriffiths, 65 - Julis, 26, 45, 77, Kreyçi, 90
00:00. “Milan” (İtaliya) – “Lill” (Fransa) - 0:3
Yazıçı, 22 (pen.), 55, 58

1

Lill

3 2 1

0

9-3 7

2

Milan 3 2 0 1 6-4 6

3

Sparta 3 1 0 2 5-8 3

4

Seltik

3

0

1

2

4-9 1

İ qrupu
21:55. “Sivasspor” (Türkiyə) – “Qarabağ” (Azərbaycan) - 2:0
Osmanpaşa, 11, Kayode, 88
00:00. “Vilyarreal” (İspaniya) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - hava şəraitinə görə nəzərdə tutulan vaxtda başlamayıb

1

Vilyarreal

2

2

0

0

8-4

6

2

Makkabi

2

2

0

0

3-1

6

3

Sivasspor

3

1

0

2

6-7 3

4

Qarabağ

3

0

0

3

1-6

0

J qrupu
21:55. “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “Tottenhem” (İngiltərə) - 1:3
Keseru, 52 - Keyn, 13, Lukas, 33, Lo Celso, 52
00:00. “Antverpen” (Belçika) – LASK (Avstriya) - 0:1
Eqqesteyn, 55

1

Tottenhem

3 2

0

1 6-2

6

2

Antverpen 3 2

0

1

3-2 6

3

LASK

3 2

0

1

5-6 6

4

Lüdoqorets

3

0

0

3 5-9

0

K qrupu
00:00. “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – “Volfsberger” (Avstriya) - 1:0
Atyemven, 76
00:00. “Feyenoord” (Niderland) – MOİK (Moskva, Rusiya) - 3:1
Haps, 63, Kökçü, 71, Qirtruida, 72 - Senesi, 80 (avtoqol)

1

Dinamo

3

1

2

0

1-0 5

2

Volfsberger

3

1 1 1 5-3 4

3

Feyenoord

3

1

1 1 4-5 4

4

MOİK 3

0

2

1 2-4 2

L qrupu
00:00. “Srvena Zvezda” (Serbiya) – “Gent” (Belçika) - 2:1
Kanqa, 12, Katai, 53 - Odjidja-Ofoe, 31
00:00. “Hoffenhaym” (Almaniya) – “Slovan” (Çexiya) - 5:0
Dabbur, 22, 30, Qrilltş, 59, Adamyan, 71, 76

1

Hoffenhaym

3

3

0

0

11-1 9

2

Srvena Zvezda

3 2

0

1

7-4 6

3

Slovan

3

1

0

2 2-10

3

4

Gent

3

0

0

3 2-7

0

ApaSport

Digər xəbərlər