Bu gün Avropa Liqasında IV tura yekun vurulacaq.
APA-nın məlumatına görə, bir gün öncə keçirilən “Vitoriya” – “Arsenal” matçı ilə start götürən turun 23 matçı oynanılacaq.
Azərbaycan çempionu “Qarabağ” səfərdə Kipr APOEL-i ilə üz-üzə gələcək. A qrupunun digər qarşılaşmasında “Sevilya” “Düdelanj”ın qonağı olacaq.
Qonşu Türkiyənin üç komandası da II dövrədə ilk matçına çıxacaq. “Beşiktaş” rəqib meydanında “Braqa” ilə üz-üzə gələcək.
“Başakşəhər” səfərdə “Volfsberq”in qonağı olacaq. “Trabzonspor” isə “Krasnodar”la görüşəcək.
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
IV tur, 7 noyabr
A qrupu
21:55. APOEL (Kipr) – “Qarabağ” (Azərbaycan)
21:55. “Düdelanj” (Lüksemburq) – “Sevilya” (İspaniya)
1 |
Sevilya |
3 |
3 |
0 |
0 |
7-0 |
9 |
2 |
Qarabağ |
3 |
1 |
1 |
1 |
6-6 |
4 |
3 |
Düdelanj |
3 |
1 |
0 |
2 |
5-10 |
3 |
4 |
APOEL |
3 |
0 |
1 |
2 |
5-7 |
1 |
B qrupu
21:55. “Kopenhagen” (Danimarka) - “Dinamo” (K, Ukrayna)
21:55. “Luqano” (İsveçrə) - “Malmö” (İsveç)
1 |
Dinamo |
3 |
1 |
2 |
0 |
3-2 |
5 |
2 |
Kopenhagen |
3 |
1 |
2 |
0 |
2-1 |
5 |
3 |
Malmö |
3 |
1 |
1 |
1 |
2-2 |
4 |
4 |
Luqano |
3 |
0 |
1 |
2 |
2-4 |
1 |
C qrupu
21:55. “Bazel” (İsveçrə) – “Xetafe” (İspaniya)
21:55. “Krasnodar” (Rusiya) – “Trabzonspor” (Türkiyə)
1 |
Bazel |
3 |
2 |
1 |
0 |
8-2 |
7 |
2 |
Xetafe |
3 |
2 |
0 |
1 |
3-2 |
6 |
3 |
Krasnodar |
3 |
1 |
0 |
2 |
3-7 |
3 |
4 |
Trabzonspor |
3 |
0 |
1 |
2 |
2-5 |
1 |
D qrupu
21:55. LASK (Avstriya) – PSV (Hollandiya)
21:55. “Rusenborq” (Norveç) – “Sportinq” (Portuqaliya)
1 |
PSV |
3 |
2 |
1 |
0 |
7-3 |
7 |
2 |
Sportinq |
3 |
2 |
0 |
1 |
5-4 |
6 |
3 |
LASK |
3 |
1 |
1 |
1 |
2-2 |
4 |
4 |
Rusenborq |
3 |
0 |
0 |
3 |
1-6 |
0 |
E qrupu
21:55. ÇFR (Rumıniya) – “Renn” (Fransa
21:55. “Latsio” (İtaliya) - “Seltik” (Şotlandiya)
1 |
Seltik |
3 |
2 |
1 |
0 |
5-2 |
7 |
2 |
ÇFR |
3 |
2 |
0 |
1 |
3-3 |
6 |
3 |
Latsio |
3 |
1 |
0 |
2 |
4-5 |
3 |
4 |
Renn |
3 |
0 |
1 |
2 |
2-4 |
1 |
F qrupu
21:55. “Standard” (Belçika) – “Ayntraxt” (Almaniya)
1 |
Arsenal |
4 |
4 |
0 |
0 |
11-3 |
10 |
2 |
Ayntraxt |
3 |
2 |
0 |
1 |
3-4 |
6 |
3 |
Standard |
3 |
1 |
0 |
2 |
3-6 |
3 |
4 |
Vitoriya |
4 |
0 |
1 |
3 |
3-7 |
1 |
G qrupu
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Porto” (Portuqaliya)
00:00. “Feyenoord” (Hollandiya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə)
1 |
Yanq Boyz |
3 |
2 |
0 |
1 |
5-3 |
6 |
2 |
Reyncers |
3 |
1 |
1 |
1 |
3-3 |
4 |
3 |
Porto |
3 |
1 |
1 |
1 |
3-4 |
4 |
4 |
Feyenoord |
3 |
1 |
0 |
2 |
2-3 |
3 |
H qrupu
00:00. “Espanyol” (İspaniya) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan)
00:00. “Ferensvaroş” (Macarıstan) – MOİK (Rusiya)
1 |
Espanyol |
3 |
2 |
1 |
0 |
4-1 |
7 |
2 |
Ludoqorets |
3 |
2 |
0 |
1 |
8-2 |
6 |
3 |
Ferensvaroş |
3 |
1 |
1 |
1 |
2-4 |
4 |
4 |
MOİK |
3 |
0 |
0 |
3 |
1-8 |
0 |
İ qrupu
00:00. “Volfsburq” (Almaniya) - “Gent” (Belçika)
00:00. “Aleksandriya” (Ukrayna) – “Sent-Etyenn” (Fransa)
1 |
Volfsburq |
3 |
1 |
2 |
0 |
6-4 |
5 |
2 |
Gent |
3 |
1 |
2 |
0 |
5-4 |
5 |
3 |
Sent-Etyenn |
3 |
0 |
2 |
1 |
4-5 |
2 |
4 |
Aleksandriya |
3 |
0 |
2 |
1 |
3-5 |
2 |
J qrupu
00:00. “Borussiya” (M, Almaniya) – “Roma” (İtaliya)
00:00. “Volfsberq” (Avstriya) – “Başakşəhər” (Türkiyə)
1 |
Roma |
3 |
1 |
2 |
0 |
6-2 |
5 |
2 |
Başakşəhər |
3 |
1 |
1 |
1 |
2-5 |
4 |
3 |
Volfsberq |
3 |
1 |
1 |
1 |
5-2 |
4 |
4 |
Borussiya |
3 |
0 |
2 |
1 |
2-6 |
2 |
K qrupu
00:00. “Vulverhempton” (İngiltərə) – “Slovan” (Slovakiya)
00:00. “Braqa” (Portuqaliya) – “Beşiktaş” (Türkiyə)
1 |
Braqa |
3 |
2 |
1 |
0 |
5-3 |
7 |
2 |
Vulverhempton |
3 |
2 |
0 |
1 |
3-2 |
6 |
3 |
Slovan |
3 |
1 |
1 |
1 |
7-6 |
4 |
4 |
Beşiktaş |
3 |
0 |
0 |
3 |
3-7 |
0 |
L qrupu
00:00. “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – “Partizan” (Serbiya)
21:55. “Astana” (Qazaxıstan) – “Alkmaar” (Hollandiya)
1 |
Mançester Yunayted |
3 |
2 |
1 |
0 |
2-0 |
7 |
2 |
Alkmaar |
3 |
1 |
2 |
0 |
8-2 |
5 |
3 |
Partizan |
3 |
1 |
1 |
1 |
4-4 |
4 |
4 |
Astana |
3 |
0 |
0 |
3 |
1-9 |
0 |