Avropa Liqasında 43 oyun keçirilib, “Reyncers” “Neftçi”yə şərik olub

Avropa Liqasında 43 oyun keçirilib, “Reyncers” “Neftçi”yə şərik olub
  • Clock-gray 01:38
  • calendar-gray 19 İyul 2019

Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.

APA-nın məlumatına görə, cavab oyunları çərçivəsində 43 qarşılaşma baş tutub.

Digər dörd matçı əvvəlki iki gündə keçirilən mərhələdə ümumilikdə 47 görüş oynanılıb. Bu matçlardan sonra II təsnifat mərhələsinə yüksələn komandalar bilinib.

Azərbaycan bu raundda iki komanda ilə təmsil olunub. “Səbail” mübarizəni dayandırıbsa, “Neftçi” turu adlayıb.

“Ağ-qaralar” bu mərhələdə cavab oyunlarının ən böyükhesablı qələbəsinin müəlliflərindən biri olub. Moldova “Speranta”sını 6:0 hesabı ilə yenən “Neftçi” kimi Şotlandiya “Reyncers”i də eyni hesaba sevinib.

Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
18 iyul

16:00. “Tobol” (Qazaxıstan) – “Jeness” (Lüksemburq) – 1:1
İlk oyun – 0:0
18:30. “Kayrat” (Qazaxıstan) – “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) – 2:1
İlk oyun - 2:1
18:30. "Makedoniya Qerçe" (Şimali Makedoniya) – "Alaşkert" (Ermənistan) – 0:3
İlk oyun - 1:3
19:00. "Teuta" (Albaniya) – “Ventspils” (Latviya) – 1:0
İlk oyun - 0:3
19:30. “İnter” (Finlandiya) – "Brondbü" (Danimarka) – 2:0
İlk oyun - 1:4
20:00. "Universitatya" (Rumıniya) – “Səbail” (Azərbaycan) – 3:2
İlk oyun - 3:2
20:00. “Rovaniemi” (Finlandiya) – "Aberdin" (Şotlandiya) – 1:2
İlk oyun - 1:2
20:00. “Levadiya” (Estoniya) – “Styarnan” (İslandiya) – 3:2
İlk oyun - 1:2
20:00. “RFS Riqa” (Latviya) – "Olimpiya" (Sloveniya) – 0:2
İlk oyun – 3:2
20:30. “Dinamo” (Belarus) – “Liepaya” (Latviya) – 1:2
İlk oyun - 1:1
20:30. "Levski" (Bolqarıstan) – "Rujomberok" (Slovakiya) – 2:0
İlk oyun - 2:0
21:00. “Petrokub” (Moldova) – AEK (Kipr) – 0:1
İlk oyun - 0:1
21:00. “Hoqesun” (Norveç) – “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) – 5:1
İlk oyun - 1:0
21:00. "Apollon" (Kipr) – “Jalgiris” (Kaunas, Litva) – 4:0
İlk oyun - 2:0
22:00. "Krakoviya" (Polşa) – “Dunayska Ştreda” (Slovakiya) – 2:2
İlk oyun - 1:1
21:00. “Jalgiris” (Vilnüs, Litva) – "Honved" (Macarıstan) – 1:1
İlk oyun - 1:3
21:00. “Neftçi” (Azərbaycan) – "Speranta" (Moldova) – 6:0
İlk oyun - 3:0
21:00. "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina) – "Akademiya Pandev" (Şimali Makedoniya) – 3:0
İlk oyun - 3:0
21:00. “Milsami” (Moldova) – "Styaua", (Rumıniya) – 1:2
İlk oyun - 0:2
21:00. “Torpedo” (Gürcüstan) – "Ordabasi" (Qazaxıstan) – 0:2
İlk oyun - 0:1
21:00. “Vaduts” (Lixtenşteyn) – “Breydablik” (İslandiya) – 2:1
İlk oyun - 0:0
21:30. "Hapoel" Beer-Şeva (İsrail) – "Laçi" (Albaniya) – 1:0
İlk oyun - 1:1
21:30. “Enqordani” (Andorra) – "Dinamo" (Gürcüstan) – 0:1
İlk oyun - 0:6
21:30. “Progres” (Lüksemburq) – “Kork Siti” (İrlandiya) – 1:2
İlk oyun - 2:0
22:00. “Norçepinq” (İsveç) – “Sent-Patriks” (İrlandiya) – 2:1
İlk oyun - 2:0
22:00. “Hibernian” (Malta) – “Şaxtyor” (Belarus) – 0:1
İlk oyun - 0:1
22:00. “Vidi” (Macarıstan) – "Zeta" (Monteneqro) – 0:0
İlk oyun - 5:1
22:00. "B-36 Torshavn" (Farer adaları) – “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) – 2:3
İlk oyun - 0:2
22:00. "Kukesi" (Albaniya) – "Debretsen" (Macarıstan) – 1:1
İlk oyun - 0:3
22:00. "Hayduk" (Xorvatiya) - “Qzira” (Malta) – 1:3
İlk oyun - 2:0
22:00. "Mura" (Sloveniya) – "Makkabi" Hayfa (İsrail) – 2:3
İlk oyun - 0:2
22:30. "Şkupi" (Şimali Makedoniya) – “Pünik” (Ermənistan) – 1:2
İlk oyun - 3:3
22:45. "Buduçnost" (Monteneqro) – “Trans” (Estoniya) – 4:1
İlk oyun - 2:0
22:30. “Vitebsk” (Belarus) – “Kuopio” (Finlandiya) – 1:1
İlk oyun - 0:2
22:45. "Domjale" (Sloveniya) – "Baltsan" (Malta) – 1:0
İlk oyun - 4:3
22:45. “Spartak” (Slovakiya) – “Radnik” (Bosniya və Herseqovina) – 2:0, pen.3:2
İlk oyun - 0:2
22:45. “Reyncers” (Şotlandiya) - “Sent Josefs” (Cəbəllütariq) – 6:0
İlk oyun - 4:0
22:45. "Radniçki" (Serbiya) – “Flora” (Estoniya) – 2:2
İlk oyun - 0:2
22:45. "Kilmarnok" (Şotlandiya) –  “Konnak” (Uels) – 0:2
İlk oyun - 2:1
22:45. “Ballumena” (Şimali İrlandiya) – “Malmö” (İsveç) – 0:4
İlk oyun - 0:7
23:00. “Reykyavik” (İslandiya) – “Molde” (Norveç) – 0:0
İlk oyun - 1:7
23:00. "Legiya"(Polşa) – “Europa” (Cəbəllütariq) – 3:0
İlk oyun - 0:0
23:00. “Şemrok Rovers” (İrlandiya) – “Brann” (Norveç) – 2:1
İlk oyun - 2:2

apa-logo-mini

Digər xəbərlər

Arxiv

date