Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsində 45 oyun keçiriləcək

#
# 00:18
27 avqust 2020

Bu gün Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsi yekun vurulacaq.

Apasport.az saytının məlumatına görə, son oyun günündə 45 matç keçiriləcək.

Bir oyunla münasibətlərini aydınlaşdıracaq cütlərdə II təsnifat mərhələsinə vəsiqələrin sahiblərini müəyyənləşəcək. Litvanın “Riterlay” və Lüksemburqun “Proqress” klublarının ardınca tur adlayan digər komandalar da bəlli olacaq.

Bunun üçün Azərbaycanın üç klubu da mübarizə aparacaq. Bunlar “Neftçi”, “Keşlə” və “Sumqayıt”dır.

Qeyd edək ki, II təsnifat mərhələsinin püşkü avqustun 31-də atılacaq.

Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
27 avqust
18:00. “Kayrat” (Qazaxıstan) - "Noa" (Ermənistan)
18:00. “Ordabası” (Qazaxıstan) - "Botoşani" (Rumıniya)
18:00. “Ventspils” (Latviya) - “Dinamo-Avto” (Moldova)
18:30. “Borats” (Bosniya və Herseqovina) - "Sutyeska" (Monteneqro)
18:30. “Teuta” (Şimali Makedoniya) - "Beytar" (İsrail)
18:30. “Nomme Kalyu” (Estoniya) - "Mura" (Sloveniya)
19:00. “Dinamo” (Minsk, Belarus) - "Pyast" (Polşa)
19:30. “Linkoln” (Cəbəllütariq) - “Union” (Lüksemburq)
20:00. “Sumqayıt” (Azərbaycan) - “Şkendiya” (Şimali Makedoniya)
20:00. "Alaşkert" (Ermənistan) - “Renova” (Şimali Makedoniya)
20:00. “Apollon” (Kipr) - “Saburtalo” (Gürcüstan) 
20:00. "Bodo Qlimt" (Norveç) – “Jalgiris” (Kauno, Litva)
20:00. “Neftçi” (Azərbaycan) - “Şkupi” (Şimali Makedoniya)
20:30. “Fehervar” (Macarıstan) - “Bohemians” (İrlandiya)
20:30. "Olimpiya" (Sloveniya) - “Vikinqur” (İslandiya)
21:00. “Qjilani” (Kosovo) - APOEL (Kipr)
21:00. “Lokomotivi” (Gürcüstan) - “Universitatya” (Rumıniya)
21:00. MOİK (Bolqarıstan) - “Sirens” (Malta) 
21:00. “Makkabi” (Hayfa, İsrail) - “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina)
21:00. “Keşlə” (Azərbaycan) - "Laçi" (Albaniya)
21:00. “Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Hibernians” (Malta) 
21:00. “Orxus” (Danimarka) - “Honka” (Finlandiya) 
21:00. “Malmö” (İsveç) - “Krakoviya” (Polşa)
21:00. “Hammarbü” (İsveç) - “Puşkaş Akademi” (Macarıstan)
21:00. “Rusenborq” (Norveç) - “Breydablik” (İslandiya) 
21:00. “Jalgiris” (Vilnüs, Litva) - “Payde” (Estoniya)
21:15. “Hafnarfyordur” (İslandiya) - "Dunayska" (Slovakiya)
21:30. TNS (Uels) - "Jilina" (Slovakiya)
21:30. “Şaxtyor” (Belarus) - “Sfantul” (Moldova) 
21:45. "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) 
22:00. “İskra” (Monteneqro) - “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan)
22:00. “Petrokub” (Moldova) - “Topola” (Serbiya) 
22:00. "Kukesi" (Albaniya) - "Slaviya" (Bolqarıstan)
22:00. “Valletta” (Malta) - “Bala Taun” (Uels) 
22:00. “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) - “Differdanj” (Lüksemburq) 
22:00. B-36 (Farer adaları) - “Levadiya” (Estoniya)
22:15. “Servett” (İsveçrə) - "Rujomberok" (Slovakiya)
22:30. "Styaua" (Rumıniya) - "Şirak" (Ermənistan)
22:45. “Motervell” (Şotlandiya) - “Qlentoran” (Şimali İrlandiya)
22:45. "Aberdin" (Şotlandiya) - “Runavik” (Farer adaları)
22:45. "Maribor" (Sloveniya) - “Kolreyn” (Şimali İrlandiya)
23:00. "Lex" (Polşa) - “Valmiera” (Latviya)
23:00. “Partizan” (Serbiya) - RFS (Latviya)
23:00. “Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “İlves” (Finlandiya) 
23:00. “Honved” (Macarıstan) - “İnter” (Finlandiya)

#
#

ƏMƏLİYYAT İCRA OLUNUR