Стали известны предварительные результаты выборов в Милли Меджлис - ПОЛНЫЙ СПИСОК

Стали известны предварительные результаты выборов в Милли Меджлис  - ПОЛНЫЙ СПИСОК
  • Clock-gray 15:13
  • calendar-gray 10 Февраль 2020

В связи с проведенными 9 февраля выборами в Милли Меджлис протоколы из всех избирательных участков по 125 избирательным округам поступили в Центральную избирательную комиссию (ЦИК).

Как сообщает АПА, об этом сообщается на сайте ЦИК.

Таким образом, обнародована информация по протоколам из 5573 избирательных участков по 125 избирательным округам и стали известны предварительные результаты парламентских выборов, кандидаты-лидеры.

По предварительным результатам по избирательным округам кандидатами-лидерами являются:

1 SAYLI ŞƏRUR-SƏDƏRƏK SEÇKİ DAİRƏSİ

TALIBOV VASİF YUSİF

94.6 %

35/35

2 SAYLI ŞƏRUR SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏBİBBƏYLİ İSA ƏKBƏR

86.3 %

53 / 53

3 SAYLI BABƏK-KƏNGƏRLİ-NAXÇIVAN SEÇKİ DAİRƏSİ

MÖHBALIYEV SƏTTAR SULİDDİN

83.2 %

49 / 49

4 SAYLI NAXÇIVAN ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

İBRAHİMOV ELDAR RZA

84.9 %

37 / 37

5 SAYLI ŞAHBUZ-BABƏK SEÇKİ DAİRƏSİ

NOVRUZOV SİYAVUŞ DÜNYAMALI

81.1 %

46 / 46

6 SAYLI CULFA-BABƏK SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏMZƏYEVA ÜLVİYYƏ TAPDIQ

69.5 %

44 / 44

7 SAYLI ORDUBAD-CULFA SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV CƏBİ HÜSEYN

63.5 %

52 / 52

8 SAYLI BİNƏQƏDİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV AZAY ƏJDƏR

45.0 %

40 / 40

9 SAYLI BİNƏQƏDİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

QAFAROV KAMALƏDDİN NƏSRƏDDİN

60.3 %

37 / 37

10 SAYLI BİNƏQƏDİ ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

MUSAYEV MADƏR ƏLİƏSGƏR

64.6 %

36 / 36

11 SAYLI QARADAĞ SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNOV AYDIN NƏSİR

59.2 %

43 / 43

12 SAYLI QARADAĞ-BİNƏQƏDİ-YASAMAL SEÇKİ DAİRƏSİ

XASAYEVA SƏBİNƏ SƏMƏD

48.5 %

37 / 37

13 SAYLI XƏZƏR-PİRALLAHI SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEV RAUF ASİF

47.5 %

39 / 39

14 SAYLI XƏZƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV SOLTAN TEYMUR

47.2 %

41 / 41

15 SAYLI YASAMAL BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV ÜLVİ ZAHİD

41.8 %

31 / 31

16 SAYLI YASAMAL İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

QƏDİRLİ ERKİN TOĞRUL

35.6 %

30 / 30

17 SAYLI YASAMAL ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

ALLAHVERDİYEV ELNUR MARAT

41.0 %

28 / 28

18 SAYLI NƏRİMANOV-NİZAMİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MUSABƏYOV RASİM NƏSRƏDDİN

38.8 %

35 / 35

19 SAYLI NƏRİMANOV BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV HİKMƏT BABA

43.0 %

35 / 35

20 SAYLI NƏRİMANOV İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEV ADİL ABIŞ

60.0 %

33 / 33

21 SAYLI NƏSİMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

İBRAHİMQIZI MƏLAHƏT İBRAHİM

56.9 %

29 / 29

22 SAYLI NƏSİMİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MOLLAZADƏ ASİM NAZİM

47.3 %

28 / 28

23 SAYLI NƏSİMİ-SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ

SƏMƏDZADƏ ZİYAD ƏLİABBAS

45.8 %

31 / 31

24 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

NURULLAYEVA KÖNÜL ORUC

46.1 %

35 / 35

25 SAYLI NİZAMİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

VƏLİYEVA SƏDAQƏT SULEYMAN

57.1 %

33 / 33

26 SAYLI SABUNÇU BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MUSTAFA FAZİL QƏZƏNFƏR

47.6 %

37 / 37

27 SAYLI SABUNÇU İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

SALAHZADƏ ƏLİABBAS QALİB

57.6 %

39 / 39

28 SAYLI SABUNÇU ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV ELDAR ALLAHYAR

49.2 %

40 / 40

29 SAYLI SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ

ARPADARAİ NİGAR CAVİD

42.3 %

32 / 32

30 SAYLI SURAXANI BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

FƏTƏLİYEVA SEVİNC HƏBİB

62.2 %

28 / 28

31 SAYLI SURAXANI İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEV ETİBAR QASIM

41.4 %

32 / 32

32 SAYLI SURAXANI ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏNOVA AFƏT ƏBİL

64.9 %

31 / 31

33 SAYLI XƏTAİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MİRƏLƏMOV HÜSEYNBALA FAZİL

47.1 %

40 / 40

34 SAYLI XƏTAİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

ZABELİN MİXAİL YURYEVİÇ

35.1 %

36 / 36

35 SAYLI XƏTAİ ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

ABBASOV RAUF ARİF

49.2 %

33 / 33

36 SAYLI XƏTAİ DÖRDÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏNQULİYEV QÜDRƏT MÜZƏFFƏR

45.4 %

38 / 38

37 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ

KƏRİMZADƏ PƏRVİN ORXAN

42.1 %

25 / 25

38 SAYLI NİZAMİ İKİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏMZƏYEV NAQİF ƏLƏŞRƏF

44.9 %

25 / 25

39 SAYLI KƏPƏZ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROV MÜŞFİQ CƏFƏR

45.8 %

31 / 31

40 SAYLI KƏPƏZ İKİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV MUSA İSA

40.0 %

30 / 30

41 SAYLI SUMQAYIT BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNOVA HİCRAN KAMRAN

32.6 %

33 / 33

42 SAYLI SUMQAYIT İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MİRKİŞİLİ TAHİR FAMİL

50.1 %

38 / 38

43 SAYLI SUMQAYIT ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

HACIYEV EMİN MƏCİD

60.1 %

34 / 34

44 SAYLI SUMQAYIT-XIZI SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDLİ MÜŞFİQ FAZİL

45.8 %

47 / 47

45 SAYLI ABŞERON SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏSƏDOV OQTAY SABİR

67.7 %

36 / 36

46 SAYLI ŞİRVAN SEÇKİ DAİRƏSİ

YUSİFOV İLTİZAM BALAYUSİF

49.5 %

34 / 34

47 SAYLI MİNGƏÇEVİR SEÇKİ DAİRƏSİ

MİRZƏZADƏ AYDIN BÖYÜKKİŞİ

30.1 %

30 / 30

48 SAYLI YEVLAX SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV İLHAM KAZIM

51.3 %

32 / 32

49 SAYLI YEVLAX-MİNGƏÇEVİR SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNLİ ƏLİ MƏHƏMMƏD

59.6 %

41 / 41

50 SAYLI ABŞERON-QOBUSTAN SEÇKİ DAİRƏSİ

SEYİDZADƏ ŞAHİN KAMİL

44.6 %

51 / 51

51 SAYLI QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ

BADAMOV AZƏR CAMAL

49.4 %

63 / 63

52 SAYLI QUBA SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏHMƏDOV VAHİD QAZMƏMMƏD

50.6 %

72 / 72

53 SAYLI QUBA-QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ

RAFAİLOV ANATOLİY XAİMOVİÇ

44.1 %

76 / 76

54 SAYLI ŞABRAN-SİYƏZƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

QURBANOV SADİQ HAQVERDİ

55.3 %

70 / 70

55 SAYLI XAÇMAZ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

SƏLİMOV ELDƏNİZ ADİL

57.9 %

42 / 42

56 SAYLI XAÇMAZ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

MİKAYILOVA SEVİL ƏLİRAZI

43.8 %

44 / 44

57 SAYLI KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ

AĞAZADƏ ƏMİNƏ HƏMİD

64.8 %

42 / 42

58 SAYLI HACIQABUL-KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNOV RAFAEL BABA

51.0 %

49 / 49

59 SAYLI SALYAN SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏHMƏDOVA JALƏ FƏRHAD

59.7 %

40 / 40

60 SAYLI SALYAN-NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ

AĞAMALI FƏZAİL RƏHİM

49.2 %

42 / 42

61 SAYLI NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ

RÜSTƏMXANLI SABİR XUDU

21.4 %

41 / 41

62 SAYLI SAATLI SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLƏKBƏROV ƏZİZ YUSİF

49.0 %

39 / 39

63 SAYLI SABİRABAD BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROV KAMAL XAQANİ

52.8 %

35 / 35

64 SAYLI SABİRABAD İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV RAMİN ƏLƏMŞAH

54.6 %

40 / 40

65 SAYLI SAATLI-SABİRABAD-KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏMİRASLANOV ƏHLİMAN TAPDIQ

63.2 %

56 / 56

66 SAYLI BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏHƏRRƏMOV BƏHRUZ ABDURRƏHMAN

52.9 %

44 / 44

67 SAYLI CƏLİLABAD ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏNOV MALİK ƏVƏZ

65.2 %

37 / 37

68 SAYLI CƏLİLABAD KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

NƏSİROV ELMAN XUDAM

53.7 %

34 / 34

69 SAYLI CƏLİLABAD-MASALLI-BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ

İBRAHİMLİ FƏZAİL FEYRUZ

51.0 %

36 / 36

70 SAYLI MASALLI ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV MƏŞHUR ŞAHBAZ

64.8 %

43 / 43

71 SAYLI MASALLI KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

İSGƏNDƏROV ANAR CAMAL

62.7 %

42 / 42

72 SAYLI YARDIMLI-MASALLI SEÇKİ DAİRƏSİ

QASIMLI MUSA CƏFƏR

53.9 %

82 / 82

73 SAYLI LƏNKƏRAN ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV RÜFƏT ATAKİŞİ

52.9 %

28 / 28

74 SAYLI LƏNKƏRAN KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

RƏCƏBLİ HADİ MUSA

53.1 %

39 / 39

75 SAYLI LƏNKƏRAN-MASALLI SEÇKİ DAİRƏSİ

PAŞAZADƏ CAVANŞİR HÜMMƏT

61.1 %

41 / 41

76 SAYLI LƏNKƏRAN-ASTARA SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏSGƏROV ZİYAFƏT ABBAS

66.1 %

45 / 45

77 SAYLI ASTARA SEÇKİ DAİRƏSİ

MAHMUDOV RƏŞAD MƏMMƏDQULU

57.6 %

44 / 44

78 SAYLI LERİK SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV İQBAL NƏRİMAN

50.4 %

108 / 108

79 SAYLI İMİŞLİ SEÇKİ DAİRƏSİ

NURULLAYEV RAZİ QULAMƏLİ

20.9 %

43 / 43

80 SAYLI İMİŞLİ-BEYLƏQAN SEÇKİ DAİRƏSİ

QƏNİZADƏ ÇİNGİZ AŞRALI

45.4 %

49 / 49

81 SAYLI BEYLƏQAN SEÇKİ DAİRƏSİ

İSMAYILOV ŞAHİN ƏMİR

62.7 %

45 / 45

82 SAYLI AĞCABƏDİ SEÇKİ DAİRƏSİ

RZAYEV TAHİR MUSA

61.5 %

49 / 49

83 SAYLI AĞCABƏDİ-FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ

ABBASOV AQİL MƏHƏMMƏD

61.7 %

44 / 44

84 SAYLI FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ

BAYRAMOV VÜQAR İBAD

71.0 %

73 / 73

85 SAYLI ŞAMAXI SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROVA TAMAM ŞAMƏMMƏD

48.9 %

63 / 63

86 SAYLI İSMAYILLI SEÇKİ DAİRƏSİ

ASLANOV NOVRUZƏLİ DAVUD

53.7 %

69 / 69

87 SAYLI AĞSU-İSMAYILLI SEÇKİ DAİRƏSİ

KƏRİMLİ TAHİR ZAYIDAĞA

52.4 %

63 / 63

88 SAYLI GÖYÇAY SEÇKİ DAİRƏSİ

HACIYEV SABİR KAMAL

52.7 %

43 / 43

89 SAYLI GÖYÇAY-AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏFƏNDİYEV MƏZAHİR CAVİD

63.9 %

36 / 36

90 SAYLI AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ

OSMANOV CAVİD HƏMİD

68.4 %

40 / 40

91 SAYLI UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏN RAMİL SAHİB

51.7 %

42 / 42

92 SAYLI ZƏRDAB-UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEVA JALƏ FAZİL

51.9 %

48 / 48

93 SAYLI BƏRDƏ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

YILDIRIM FATMA VİDADİ

65.7 %

52 / 52

94 SAYLI BƏRDƏ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

ORUC ZAHİD MƏHƏRRƏM

69.6 %

54 / 54

95 SAYLI TƏRTƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

ALIYEV SAHİB EYVAZ

40.3 %

41 / 41

96 SAYLI GORANBOY-NAFTALAN SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV ANAR İLYAZ

59.0 %

49 / 49

97 SAYLI GORANBOY-AĞDAM-TƏRTƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

VƏLİYEV AĞALAR İSRƏFİL

68.1 %

62 / 62

98 SAYLI ŞƏMKİR ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

QAFAROVA SAHİBƏ ƏLİ

52.1 %

34 / 34

99 SAYLI ŞƏMKİR KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏNOV NURLAN URFAN

61.3 %

40 / 40

100 SAYLI ŞƏMKİR-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

BAYRAMOV KAMRAN FƏRHAD

66.6 %

43 / 43

101 SAYLI GÖYGÖL-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

XXX ELŞAD MİRBƏŞİR

60.7 %

79 / 79

102 SAYLI SAMUX-ŞƏMKİR SEÇKİ DAİRƏSİ

SƏFƏROV NİZAMİ ABDULLA

64.0 %

51 / 51

103 SAYLI GƏDƏBƏY SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNOVA SEVİNC ƏMİRƏHMƏD

61.4 %

43 / 43

104 SAYLI GƏDƏBƏY-TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ

NAĞIYEV ARZU NƏSİB

56.2 %

65 / 65

105 SAYLI TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ

PAŞAYEVA QƏNİRƏ ƏLƏSGƏR

70.8 %

41 / 41

106 SAYLI TOVUZ-QAZAX-AĞSTAFA SEÇKİ DAİRƏSİ

AĞAYEVA ÜLVİYYƏ CAVANŞİR

54.1 %

38 / 38

107 SAYLI QAZAX SEÇKİ DAİRƏSİ

SEYİDOV SƏMƏD İSMAYIL

76.1 %

37 / 37

108 SAYLI AĞSTAFA SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROV NİZAMİ QULU

53.4 %

40 / 40

109 SAYLI BALAKƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏHƏMƏLİYEV NƏSİB MƏHƏMMƏD

65.3 %

39 / 39

110 SAYLI ZAQATALA SEÇKİ DAİRƏSİ

MUSAYEV ELŞƏN MƏMMƏDHƏNİFƏ

49.2 %

47 / 47

111 SAYLI ZAQATALA-BALAKƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEVA KAMİLƏ ƏLİ AĞA

53.9 %

44 / 42

112 SAYLI QAX SEÇKİ DAİRƏSİ

KƏRİMLİ AZƏR ŞƏMŞİD

52.7 %

58 / 58

113 SAYLI ŞƏKİ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

İSKƏNDƏROV VÜQAR YAPON

52.9 %

30 / 30

114 SAYLI ŞƏKİ KƏND BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏSİMLİ ƏLİ ƏHMƏD

57.2 %

43 / 43

115 SAYLI ŞƏKİ KƏND İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

FEYZİYEV CAVANŞİR ƏYYUB

67.6 %

43 / 43

116 SAYLI QƏBƏLƏ SEÇKİ DAİRƏSİ

HEYDƏROV FƏTTAH SƏMƏD

75.5 %

54 / 54

117 SAYLI OĞUZ-QƏBƏLƏ SEÇKİ DAİRƏSİ

NAXÇIVANLI AQİYƏ HƏBİB

65.5 %

61 / 61

118 SAYLI AĞDAM ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEV BƏXTİYAR HƏMZƏ

62.9 %

46 / 46

119 SAYLI AĞDAM KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

SADIQOV BƏXTİYAR YUSİF

61.2 %

45 / 45

120 SAYLI CƏBRAYIL-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV CEYHUN VALEH

57.1 %

78 / 78

121 SAYLI LAÇIN SEÇKİ DAİRƏSİ

ABBASZADƏ MAHİR TAPDIQ

56.5 %

102 / 102

122 SAYLI XANKƏNDİ SEÇKİ DAİRƏSİ

GƏNCƏLİYEV TURAL BABAŞAH

56.7 %

13 / 13

123 SAYLI KƏLBƏCƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV AQİL SADIQ

71.7 %

65 / 65

124 SAYLI ŞUŞA-AĞDAM-XOCALI-XOCAVƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV ELMAN CAMAL

60.7 %

86 / 86

125 SAYLI ZƏNGİLAN-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ

İSMAYILOV İMAMVERDİ İBİŞ

40.3 %

59 / 59

 

Рамиз Микаилоглу

Другие новости

photo

ФОТО НОВОСТИ