AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK OPERA VƏ BALET TEATRI
(Nizami küçəsi, 95)
2, çərşənbə |
P.Çaykovski
M.Ravel |
“Romeo və Cülyetta” -balet
“Bolero” – balet
|
19.00 |
6, bazar |
Q.Qarayev
F.Qarayev |
“Leyli və Məcnun” – balet
PREMYERA “Qobustan kölgələri” – balet
|
19.00 |
12 , şənbə |
C.Verdi |
«Trubadur»-opera
|
19.00 |
13 , bazar
|
Q.Qarayev
N.Rimski-Korsakov |
“Don Kixot” – balet
“Şəhrizad” – balet
|
19.00 |
18, cümə |
Viva İspaniya 2013” Beynəlxalq flamenko müsabiqəsinin qalibi “Amiqos-del arte” qrupunun konserti
|
||
19, şənbə
|
F.Əmirov |
“Min bir gecə” – balet |
19.00 |
20, bazar |
L.Vaynşteyn |
“Zoluşka” – uşaqlar üçün opera
|
19.00 |
23, çərşənbə
|
G.Donisetti |
«Sevgi şərbəti»-opera Premyera
|
19.00 |
26, şənbə |
P.Çaykovski
|
“Qu gölü” - balet |
19.00 |
27, bazar
|
Ü.Hacıbəyli |
«Leyli və Məcnun»-opera |
19.00 |
30, çərşənbə |
F.Əmirov |
“Sevil” - opera |
19.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK MİLLİ
( Füzuli meydanı,1)
4, cümə |
Ə.Əmirli |
“Şah Qacar” |
19.00 |
|
5, şənbə |
A.Şaiq
M.Vişnyak |
“Danışan gəlincik”
“Qoca kloun tələb olunur”
|
12.00 14.00 19.00 |
|
6, bazar |
A.Şaiq F.Brukner |
“Qaraca qız” “Napoleon”
|
12.00 19.00 |
|
11, cümə |
V.Hüqo |
“Qadın məhəbbəti” |
12.00
|
|
12, şənbə |
Elçin
|
“Şekspir” |
19.00 |
|
13, bazar |
A.Şaiq
Ə.Əmirli
|
“Danışan gəlincik”
“Şah Qacar” |
12.00 14.00 19.00 |
|
18, cümə |
Elçin |
“Teleskop” |
19.00 |
|
19, şənbə |
M.F.Axundzadə M.Vişnyak |
“Sərgüzəşti vəziri xani- Lənkəran” “Qoca kloun tələb olunur” |
12.00 19.00 |
|
20, bazar |
A.Şaiq H.Mirələmov |
“Qaraca qız” “Gəncə qapıları” |
12.00 19.00 |
|
25 , cümə |
Ə.Əmirli |
“Şah Qacar” |
19.00 |
|
26, şənbə |
H.Həsənov R.Kuni
|
“Qürbətdən gələn məktublar” “Zorən şorgöz” |
12.00 19.00 |
|
27, bazar |
A.Şaiq Elçin
|
“Danışan gəlincik” “Sənətkarın taleyi” |
12.00 19.00 |
|
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT RUS DRAM T
(Xaqani küçəsi,7)
4, cümə |
Эльчин |
“Квартиранты aда” |
19.00 |
5, şənbə |
М.Задорнов |
“Хочу kупить mужа” |
19.00 |
6, bazar |
В.Сигарев |
“Детектор лжи” |
19.00 |
11, cümə |
Эльчин |
“Телескоп” |
19.00 |
12, şənbə |
О.Ернев |
“Любовные интриги в новогоднюю ночь” |
19.00 |
13, bazar |
М.Ф.Ахунд-заде |
“Мусье Жордан и дервиш Масталишах” |
19.00 |
18, cümə
|
Островский |
“Волки и овцы” |
19.00 |
19, şənbə |
А.Иванов |
“Жениха вызывали,девочки?” |
19.00 |
20, bazar |
Э.Э.Шмитт |
“Распутник” |
19.00 |
25, cümə |
Ф. Достоевский |
“Братья Карамазовы” |
19.00 |
26, şənbə |
М.Камолетти |
“Ох,уж эта Анна!” |
19.00 |
27, bazar |
В.Станилов |
“Опера мафиозо” |
19.00 |
Спектакли для детей
5, şənbə |
Ю.Шуцкий |
“Морозко” |
12.00 |
6, bazar |
В.Резникова |
“По щучьему веленью” |
12.00 |
12, şənbə |
В.Неверов |
“Угадай сказку” -2 |
12.00 |
13, bazar |
В.Резникова |
“Маша и медведь” |
12.00 |
19, şənbə |
А.Никушина |
“Златошвейка и метельщик” |
12.00 |
20, bazar |
Е.Черняк |
“Василиса прекрасная” |
12.00 |
26, şənbə |
В.Неверов |
“Угадай сказку” -1 |
12.00 |
27,bazar |
В.Резникова |
“По щучьему веленью” |
12.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT GƏNC TAMAŞAÇILAR TEATRI
(Nizami küçəsi, 72)
05, şənbə |
Azərbaycan xalq nağılı M.F.Axundzadə |
“Göyçək Fatma” “Hacı Qara” |
12.00 19.00 |
06, bazar |
X.Əlibəyli Elçin |
“Dovşanın ad günü” “Buzovna kəndinin əhvalatları” |
12.00 19.00 |
|
|
|
|
12, şənbə |
Ş.Perro T.Vəliyeva |
“Çəkməli pişik” “Mənim ağ göyərçinim” |
12.00 19.00 |
13, bazar |
P.Pançev U.Şekspir |
“Dörd əkizin nağılı” “Romeo və Cülyetta” |
12.00 19.00 |
|
|
|
|
19, şənbə |
Ərəb xalq nağılı M.F.Axundzadə |
“Əlibaba və qırx quldur” “Hekayəti-xırs-quldurbasan” |
12.00 19.00 |
20, bazar
|
A.Tolstoy M.F.Axundzadə |
“Buratinonun macəraları” “Müsyö Jordan və dərviş Məstəlişah” |
12.00 19.00 |
26, şənbə |
A.Lindqren
K.Hamsun |
“Balaca və damda yaşayan Karlson” “Viktoriya” |
12.00
19.00 |
27, bazar |
E.T.A.Hofman Ə.Əmirli |
“Şelkunçik” “Mən səni sevirəm” |
12.00 19.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT KUKLA TEATRI
Neftçilər prospekti, 36
1, cümə
|
E.Baxış
T.Ağayev |
“Məlikməmməd”
“Qoçaq Əhməd” - rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
2, şənbə |
Ə.Səmədli
Ş.Perro |
“Cik-cik xanim”
“Göysaqqal” - rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
3, bazar |
N.Kazımov H.X.Andersen |
“Ələddin” “Nağıl haqqında nağıl” - rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
8, cümə
|
K.Ağayeva
H.X.Andersen |
“Göyçək Fatma”
“Nağıl haqqında nağıl” - rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
9-16
|
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı |
||
17, bazar
|
C.Rodari
C.Rodari |
“Çipollino”
“Çipollino” - rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
22, cümə |
M.Seyidzadə
H.X.Andersen |
“Cirtdan”
“Nağıl haqqında nağıl” - rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
23, şənbə
|
Ü.Hacıbəylı
T.Ağayev |
“O olmasın, bu olsun”
“Qoçaq Əhməd” - rus dilində |
12.00,14.00
16.00, 18.00 |
24, bazar
|
K.Kollodi
K.Kollodi |
“Pinokkionun sərgüzəştləri”
“Pinokkionun sərgüzəştləri” - rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
29, cümə
|
Ə.Oruc
Ş.Perro |
“Zınqırovlu pişik”
“Göysaqqal” - rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
30, şənbə
|
A.Lindqren
A.Lindqren |
“Karlson”
“Karlson” - rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
“YUĞ” Dövlət Teatrı
(Murtuza Muxtarov küçəsi, 73)
05, şənbə |
.B.Kasares |
“Qəbir qazmaq üsulu” |
18.00 |
12, şənbə |
S.Mrojek |
“Sərhəddə” |
18.00 |
18, cümə |
А.P.Çexov |
“Birinci akt” |
18.00 |
25, cümə |
А.P.Çexov |
“Mərc” |
18.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT PANTOMİMA TEATRI
(Azadlıq prospekt, 10)
05, şənbə |
N.Qəribova, C.Dadaşov |
“Katarsis” |
18.00 |
06, bazar |
C.Dadaşov |
“ Mən və Mən” |
18.00 |
12, şənbə |
Ç.Aytmatov |
“ Manqurt”(yeni tamaşa) |
18.00 |
13, bazar |
Ç.Aytmatov |
“ Manqurt”(yeni tamaşa) |
18.00 |
19, şənbə |
N.Qəribova |
“Adsız” |
18.00 |
20, bazar |
A.Şaiq |
“ Tıq-Tıq” |
14.00 |
20, bazar |
Samuel Bekket |
“ Qaranlıq...” |
18.00 |
26, şənbə |
S.Hacıyeva |
“ Dejavü” |
18.00 |
27, bazar |
Antuan de Sent Eqzuperi Ç.Aytmatov |
“ Balaca Şahzadə” “ Manqurt”(yeni tamaşa) |
14.00 18.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT FİLARMONİYASI
(İstiqlaliyyət küçəsi,2)
04, cümə |
Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Dirijor – Fəxrəddin Kərimov
|
19:00 |
12, Şənbə |
SSRİ Xalq Artisti, professor Bəstəkar Arif Məlikovun 80 illik yubileyinə həsr olunmuş konsert Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev
|
19:00
|
21, Çərşənbə |
Xalq şairi Nigar Rəfibəylinin 100 illiyinə həsr olunmuş tədbir
|
19.00 |
25, Cümə |
Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan” musiqili komediyasının 100 illiyinə həsr olunmuş konsert Xalq çalğı Alətləri Orkestri və solistlər Dirijor Ağaverdi Paşayev Rejissor Alik Usubov |
19.00 |
31, cümə axşamı |
Şair, dramaturq İslam Səfərlinin 90 illiyinə həsr olunmuş tədbir
|
19:00 |
KAMERA VƏ ORQAN MUSİQİ ZALI
28 May küç. 17
24, cümə axşamı |
Xalq Artisti, professor Yaşar İmanovun 80 illik yubileyinə həsr olunmuş konsert Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev
|
19:00 |
26, çərşənbə |
Xilaskar Yevangelik Lüteranların Bakı Dini İcmasının tədbiri
|
15:00-17:00 |
HEYDƏR ƏLİYEV SARAYI
(Bülbül prospekti,35)
11 cümə
|
Mustafa Cecelinin konserti |
20:00 |
23 cümə |
Аzərbaycan Respublikası ŞHK Liqası
|
20.00 |
30 , çərşənbə |
Аvişay Koen ( Beynəlxalq Caz Festivalı ) |
19:00
|
31, çərşənbə axşamı |
Markus Miller ( Beynəlxalq Caz Festivalı ) |
19:00
|
BEYNƏLXALQ MUĞAM MƏRKƏZİ
(Dənizkənarı Park)
8, çərşənbə axşamı |
IV Muğam Televiziya Müsabiqəsi |
20:30 |
10, cümə axşamı |
IV Muğam Televiziya Müsabiqəsi |
20:30 |
15, çərşənbə axşamı |
IV Muğam Televiziya Müsabiqəsi |
20:30 |
17, cümə axşamı |
IV Muğam Televiziya Müsabiqəsi |
20:30 |
19, şənbə |
Beynəlxalq Muğam Mərkəzinin və AzTV-nin birgə layihəsi konsert |
19.00 |
23, çərşənbə |
Caz Festival Joshua Redman |
19.00 |
25, cümə |
Caz Festival Kenny Garret |
19.00 |
29, çərşənbə axşamı |
IV Muğam Televiziya Müsabiqəsi |
20.30 |
31, Cümə axşamı |
IV Muğam Televiziya Müsabiqəsi |
20.30 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT MAHNI TEATRI
R.Behbudov küç.12
5, şənbə |
Bakı şəhər Gənclər və İdman Baş idarəsinin tədbiri |
16.00 |
12, şənbə |
Bakı şəhər Gənclər və İdman Baş idarəsinin tədbiri |
11.00 |
24, cümə axşamı |
“Cəngi” Caz qrupunun konserti |
19.00 |
25, cümə |
“Simur” ləzgi cəmiyyətinin tədbiri |
18.00 |
27, bazar |
Yaponiya Səfirliyinin tədbiri (konsert) |
19.00 |
30, çərşənbə |
Əməkdar Artist, qarmonçu Zakir Mirzəyevin 70 illiyinə həsr olunmuş tədbir |
18.00 |