Avropa Liqasında II turun oyunları başa çatıb

Avropa Liqasında II turun oyunları başa çatıb
  • Clock-gray 01:17
  • calendar-gray 04 Oktyabr 2019

Avropa Liqasında II turun oyunları keçirilib.

APA-nın məlumatına görə, 12 qrupda 24 matç baş tutub.

Qitənin ikinci dərəcəli klub turnirində mübarizə aparan qonşu Türkiyənin üç komandası da meydana çıxıb. “Başakşəhər” öz meydanında Mönhenqladbax “Borussiya”sı ilə heç-heçə edib – 1:1.

“Trabzonspor”un “Bazel”lə qarşılaşmasında da bərabərlik qeydə alınıb – 2:2. “Beşiktaş” isə son dəqiqələrdə buraxılan qolla “Vulverhempton”a məğlub olub. 

Qeyd edək ki, Azərbaycan çempionu “Qarabağ” səfərdə “Düdelanj”ı 4:1 hesabı ilə darmadağın edib. Bu qrupun digər oyununda “Sevilya” APOEL-ə qalib gəlib.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
II tur
3 oktyabr

A qrupu
23:00. “Düdelanj” (Lüksemburq) – “Qarabağ” (Azərbaycan) – 1:4
Zubir, 11, Miçel, 30, Almeyda, 37 (pen.), Kintana, 68
23:00. “Sevilya” (İspaniya) – APOEL (Kipr) – 1:0
Ernandes, 17

1

Sevilya

2

2

0

0

4-0

6

2

Qarabağ

2

1

0

1

4-4

3

3

Düdelanj

2

1

0

1

5-7

3

4

APOEL

2

0

0

2

3-5

0

B qrupu
23:00. “Luqano” (İsveçrə) – “Dinamo” (K, Ukrayna) – 0:0
23:00. “Malmö” (İsveç) – “Kopenhagen” (Danimarka) – 1:1
Rosenberq, 55 – Nilsen, 45 (avtoqol)

1

Dinamo

2

1

1

0

2-1

4

2

Kopenhagen

2

1

1

0

1-0

4

3

Luqano

2

0

1

1

1-2

1

4

Malmö

2

0

1

1

0-1

1

C qrupu
23:00. “Krasnodar” (Rusiya) – “Xetafe” (İspaniya) – 1:2
Ari, 69 - Rodriges, 36, 61
23:00. “Trabzonspor” (Türkiyə) – “Bazel” (İsveçrə) – 2:2
Parmak, 26, Sosa, 78 – Vidmar, 20, Okafor, 80

1

Xetafe

2

2

0

0

3-1

6

2

Bazel

2

1

1

0

7-2

4

3

Trabzonspor

2

0

1

1

2-3

1

4

Krasnodar

2

0

0

2

1-7

0

D qrupu
23:00. “Rusenborq” (Norveç) – PSV (Hollandiya) – 1:4
Adeqbenro, 70 - Rosario, 14, Melinq, 37 (avtoqol), Malen, 41, 79
23:00. “Sportinq” (Portuqaliya) – LASK (Avstriya) – 2:1
Felipe, 59, Fernandes, 63 – Raquz, 18

1

PSV

2

2

0

0

7-3

6

2

Sportinq

2

1

0

1

4-4

3

3

LASK

2

1

0

1

2-2

3

4

Rusenborq

2

0

0

2

1-5

0

E qrupu
23:00. “Latsio” (İtaliya) – “Renn” (Fransa) – 2:1
Milinkoviç-Saviç, 63, İmmobile, 73 – Morel, 53
23:00. “Seltik” (Şotlandiya) – ÇFR (Rumıniya) – 2:0
Eduard, 20, Elyunusi, 58

1

Seltik

2

1

1

0

3-1

4

2

Latsio

2

1

0

1

3-3

3

3

ÇFR

2

1

0

1

2-3

3

4

Renn

2

0

1

1

2-3

1

F qrupu
23:00. “Vitoriya” (Portuqaliya) – “Ayntraxt” (Almaniya) – 0:1
Ndikka, 36
23:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Standard” (Belçika) – 4:0
Martinelli, 14, 16, Uillok, 22, Sebalyos, 58

1

Arsenal

2

2

0

0

7-0

6

2

Standard

2

1

0

1

2-4

3

3

Ayntraxt

2

1

0

1

1-3

3

4

Vitoriya

2

0

0

2

0-3

0

G qrupu
20:55. “Feyenoord” (Hollandiya) – “Porto” (Portuqaliya) – 2:0
Tumstra, 49, Karsdorp, 80
20:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Reyncers” (Şotlandiya) – 2:1
Assale, 50, Fasnaxt, 90 – Morelos, 44

1

Feyenoord

2

1

0

1

2-1

3

2

Yanq Boyz

2

1

0

1

3-3

3

3

Reyncers

2

1

0

1

2-2

3

4

Porto

2

1

0

1

2-3

3

H qrupu
20:55. “Ferensvaroş” (Macarıstan) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) – 0:3
Lukoki, 1, Forster, 40, 64
20:55. MOİK (Rusiya) – “Espanyol” (İspaniya) – 0:2
Vu, 64, Kampuzano, 80

1

Ludoqorets

2

2

0

0

8-1

6

2

Espanyol

2

1

1

0

3-1

4

3

Ferensvaroş

2

0

1

1

1-4

1

4

MOİK

2

0

0

2

1-7

0

İ qrupu
20:55. “Aleksandriya” (Ukrayna) – “Gent” (Belçika) – 1:1
Sitalo, 61 – Deportre, 6
20:55. “Sent-Etyenn” (Fransa) – “Volfsburq” (Almaniya) – 1:1
Kolodzeyçak, 13 – Villian, 15

1

Volfsburq

2

1

1

0

4-2

4

2

Gent

2

1

1

0

4-3

4

3

Sent-Etyenn

2

0

1

1

3-4

1

4

Aleksandriya

2

0

1

1

2-4

1

J qrupu
20:55. “Volfsberq” (Avstriya) – “Roma” (İtaliya) – 1:1
Liendl, 51 – Spinazzola, 27
20:55. “Başakşəhər” (Türkiyə) – “Borussiya” (M, Almaniya) – 1:1
Viska, 55 – Hermann, 90

1

Volfsberq

2

1

1

0

5-1

4

2

Roma

2

1

1

0

5-1

4

3

Başakşəhər

2

0

1

1

1-5

1

4

Borussiya

2

0

1

1

1-5

1

K qrupu
20:55. “Braqa” (Portuqaliya) – “Slovan” (Slovakiya) – 2:2
Viana, 51, Qaleno, 63 – Sporar, 45 (pen.), 45+1
20:55. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Vulverhempton” (İngiltərə) – 0:1
Boli, 90

1

Slovan

2

1

1

0

6-4

4

2

Braqa

2

1

1

0

3-2

4

3

Vulverhempton

2

1

0

1

1-1

3

4

Beşiktaş

2

0

0

2

2-5

0

L qrupu
18:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “Partizan” (Serbiya) – 1:2
Siquryonsson, 85 – Sadiq, 29, 73
20:55. “Alkmaar” (Hollandiya) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – 0:0

1

Partizan

2

1

1

0

4-3

4

2

Mançester Yunayted

2

1

1

0

1-0

4

3

Alkmaar

2

0

2

0

2-2

2

4

Astana

2

0

0

2

1-3

0

apa-logo-mini

Digər xəbərlər

Arxiv

date