Avropa Liqası: 5 komanda 1/16 finala vəsiqə qazanıb

Avropa Liqası: 5 komanda 1/16 finala vəsiqə qazanıb
  • Clock-gray 02:04
  • calendar-gray 08 Noyabr 2019

Bu gün Avropa Liqasında IV tur başa çatıb.

APA-nın məlumatına görə, 12 qrupda 23 qarşılaşma baş tutub.

Bu oyunlardan sonra 5 komanda 1/16 finala yüksəlib. Bunlar İspaniyanın “Sevilya” və “Espanyol” klubları, həmçinin İsveçrə “Bazel”i, Şotlandiyanın “Seltik”i, İngiltərə “Mançester Yunayted”idir.

Azərbaycan çempionu “Qarabağ” Kiprdə APOEL-ə uduzaraq A qrupunda 2-ci yeri əldən verib. “Sevilya” 4-cü qələbə ilə qrupda 1-ci yeri təmin edib.

Qonşu Türkiyə klublarından “Beşiktaş”la “Trabzonspor” yenə uduzubsa, “Başakşəhər” ardıcıl ikinci qələbə ilə qrup liderinə çevrilib.

Qeyd edək ki, V turun oyunları noyabrın 28-də keçiriləcək.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
IV tur, 7 noyabr

A qrupu
21:55. APOEL (Kipr) – “Qarabağ” (Azərbaycan) – 2:1

Souza, 59, İoannou, 88 – Medvedev, 10
21:55. “Düdelanj” (Lüksemburq) – “Sevilya” (İspaniya) – 2:5
Sinani, 69, 80 – Dabbur, 18, 36, El Haddadi, 27, 33, 67

1

Sevilya

4

4

0

0

12-0

12

2

APOEL

4

1

1

2

7-8

4

3

Qarabağ

4

1

1

2

7-8

4

4

Düdelanj

4

1

0

3

7-15

3

B qrupu
21:55. “Kopenhagen” (Danimarka) - “Dinamo” (K, Ukrayna) – 1:1

Steyc, 4 – Siqankov, 15 (pen.)
21:55. “Luqano” (İsveçrə) - “Malmö” (İsveç) – 0:0

1

Dinamo

4

1

3

0

4-3

6

2

Kopenhagen

4

1

3

0

3-2

6

3

Malmö

4

1

2

1

2-2

5

4

Luqano

4

0

2

2

2-4

2

C qrupu
21:55. “Bazel” (İsveçrə) – “Xetafe” (İspaniya) – 2:1

Artur, 8, Frey, 60 – Mata, 45 (pen.)
21:55. “Krasnodar” (Rusiya) – “Trabzonspor” (Türkiyə) – 3:1
Asan, 27 (avtoqol), Fernandes, 34, İqnatyev, 90 – Nvakaeme, 90

1

Bazel

4

3

1

0

10-3

10

2

Xetafe

4

2

0

2

4-4

6

3

Krasnodar

4

2

0

2

6-8

6

4

Trabzonspor

4

0

1

3

3-8

1

D qrupu
21:55. LASK (Avstriya) – PSV (Hollandiya) – 4:1

Ranftl, 56, Freser, 60, Klaus, 77, 82 – Şvaab, 5 (pen.)
21:55. “Rusenborq” (Norveç) – “Sportinq” (Portuqaliya) – 0:2
Koates, 16, Fernandes, 38

1

Sportinq

4

3

0

1

7-4

9

2

LASK

4

2

1

1

6-3

7

3

PSV

4

2

1

1

8-7

7

4

Rusenborq

4

0

0

4

1-8

0

E qrupu
21:55. ÇFR (Rumıniya) – “Renn” (Fransa) – 1:0

Rondon, 87
21:55. “Latsio” (İtaliya) - “Seltik” (Şotlandiya) – 1:2
İmmobile, 7 – Forrest, 38, Ntçam, 90

1

Seltik

4

3

1

0

7-3

10

2

ÇFR

4

3

0

1

4-3

9

3

Latsio

4

1

0

3

5-7

3

4

Renn

4

0

1

3

2-5

1

F qrupu
21:55. “Standard” (Belçika) – “Ayntraxt” (Almaniya) – 2:1

Vanhuysde, 56, Lastien, 90 – Kostiç, 65

1

Arsenal

4

4

0

0

11-3

10

2

Ayntraxt

4

2

0

1

4-6

6

3

Standard

4

2

0

2

5-7

6

4

Vitoriya

4

0

1

3

3-7

1

G qrupu
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Porto” (Portuqaliya) – 2:0

Morelos, 69, Devis, 73
00:00. “Feyenoord” (Hollandiya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) – 1:1
Berqhuys, 18 – Spilman, 71

1

Yanq Boyz

4

2

1

1

6-4

7

2

Reyncers

4

2

1

1

5-3

7

3

Porto

4

1

1

2

3-6

4

4

Feyenoord

4

1

1

2

3-4

4

H qrupu
00:00. “Espanyol” (İspaniya) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) – 6:0

Melendo, 4, Lopes, 19, Varqas, 36 (pen.), Kampuzano, 52, Pedrosa,73, Ferreyra, 76
00:00. “Ferensvaroş” (Macarıstan) – MOİK (Rusiya) – 0:0

1

Espanyol

4

3

1

0

10-1

10

2

Ludoqorets

4

2

0

2

8-8

6

3

Ferensvaroş

4

1

2

1

2-4

5

4

MOİK

4

0

1

3

1-8

1

İ qrupu
00:00. “Volfsburq” (Almaniya) - “Gent” (Belçika) – 1:3

Viktor, 20 – Yaremçuk, 50, Depoltre, 66, Nqadju, 76
00:00. “Aleksandriya” (Ukrayna) – “Sent-Etyenn” (Fransa) – 2:2
Bezborodko, 84, Zaderaka, 90 – Xazri, 24 (pen.), Kamara, 72

1

Gent

4

2

2

0

8-5

8

2

Volfsburq

4

1

2

1

7-7

5

3

Sent-Etyenn

4

0

3

1

6-7

3

4

Aleksandriya

4

0

3

1

5-7

3

J qrupu
00:00. “Borussiya” (M, Almaniya) – “Roma” (İtaliya) – 2:1

Fazio, 35 (avtoqol), Türam, 90 – Fazio, 64
00:00. “Volfsberq” (Avstriya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) – 0:3
Viska, 76 (pen.), Kriveli, 84, 87

1

Başakşəhər

4

2

1

1

5-5

7

2

Roma

4

1

2

0

7-4

5

3

Borussiya

4

1

2

1

4-7

5

4

Volfsberq

4

1

1

2

5-5

4

K qrupu
00:00. “Vulverhempton” (İngiltərə) – “Slovan” (Slovakiya) – 1:0

Ximenes, 90
00:00. “Braqa” (Portuqaliya) – “Beşiktaş” (Türkiyə) – 3:1
Paulinyo, 15, 37, Eduardo, 81 – Boyd, 29

1

Braqa

4

3

1

0

8-4

10

2

Vulverhempton

4

3

0

1

4-2

9

3

Slovan

4

1

1

2

7-7

4

4

Beşiktaş

4

0

0

4

4-10

0

L qrupu
00:00. “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – “Partizan” (Serbiya) – 3:0

Qrinvud, 22, Marsial, 33, Reşford, 49
21:55. “Astana” (Qazaxıstan) – “Alkmaar” (Hollandiya) – 0:5
Boadu, 29, 77, Midsjoe, 52, İdrissi, 57, Hatzidiakos, 76

1

Mançester Yunayted

4

3

1

0

5-0

10

2

Alkmaar

4

2

2

0

13-2

8

3

Partizan

4

1

1

2

4-7

4

4

Astana

4

0

0

4

1-14

0

 

apa-logo-mini

Digər xəbərlər

Arxiv

date