Bakı – APA. Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinə yekun vurulub. Apasport.az saytının məlumatına görə, cavab oyunları çərçivəsində 50 oyun keçirilib.
Azərbaycanın 3 komandası – “Qəbələ”, “Neftçi” və “İnter”in də meydana çıxdığı gündə iki qarşılaşma məhsuldarlığı ilə diqqət çəkib. Polşada “Yagelloniya” Litva təmsilçisi “Kruoja”nı 8 cavabsız qolla darmadağın edib.
Xorvatiyada yerli “Hayduk” Estoniya “Kalev”ini 6:2 hesabı ilə üstələyib. “Runavik” – “Linfild” matçında isə 7 qol qeydə alınıb – 4:3.
Cavab oyunlarından yalnız birində - “Reykyavik” (İslandiya) – “Kork Siti” (İrlandiya) qarşılaşmasında əlavə vaxta ehtiyac olub. Qələbə qolunu vuran meydan sahibləri növbəti mərhələyə yüksəlib.
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
9 iyul
“Kayrat” (Qazaxıstan) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) – 2:1
İlk oyun – 2:0
“Daçiya” (Moldova) - “Renova” (Makedoniya) – 4:1
İlk oyun – 1:0
“Mladost” (Monteneqro) – “Neftçi” (Azərbaycan) – 1:1
İlk oyun – 2:2
“Sutyeska” (Monteneqro) – “Debretsen” (Macarıstan) – 2:0
İlk oyun – 0:3
“Elfsborq” (İsveç) - “Lahti” (Finlandiya) – 5:0
İlk oyun – 2:2
“Kalyu” (Estoniya) - “Aktobe” (Qazaxıstan) – 0:0
İlk oyun – 1:0
“Omoniya” (Kipr) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) – 2:0
İlk oyun – 0:1
“Qəbələ” (Azərbaycan) – “Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan) – 2:0
İlk oyun – 1:2
21:00. “Torpedo” (Belarus) – “Kukesi” (Albaniya)
İlk oyun – 0:2
“Spartak” (Sxinvali, Gürcüstan) – “Botosani” (Rumıniya) – 1:3
İlk oyun – 1:1
“Düdelanj” (Lüksemburq) – UCD (İrlandiya) – 2:1
İlk oyun – 0:1
“Spartak” (Latviya) – “Buduçnost” (Monteneqro) – 0:0
İlk oyun – 3:1
“İnter” (Azərbaycan) – “Laçi” (Albaniya) – 0:0
İlk oyun – 1:1
“Uliss” (Ermənistan) – “Birkirkara” (Malta) – 1:3
İlk oyun – 0:0
“Şaxtyor” (Belarus) – “Qlenavon” (Şimali İrlandiya) – 3:0
İlk oyun – 4:1
“Rusenborq” (Norveç) – “Vikinqur” (Farer adaları) – 0:0
İlk oyun – 2:0
“Odd Qrenland” (Norveç) – “Şerif” (Moldova) – 0:0
İlk oyun – 3:0
“Hayduk” (Xorvatiya) – “Kalev” (Estoniya) – 6:2
İlk oyun – 1:1
“Beroe” (Bolqarıstan) – “Atlantas (Litva) – 3:1
İlk oyun – 2:0
“Beytar” (İsrail) – “Ordabası” (Qazaxıstan) – 2:1
İlk oyun – 0:0
“Slovan” (Slovakiya) – “Kollec” (Cəbəllütariq) – 3:0
İlk oyun – 6:0
AİK (İsveç) - “Vaasa” (Finlandiya) – 4:0
İlk oyun – 2:2
“Apollon” (Kipr) – “Saksan” (Moldova) – 2:0
İlk oyun – 2:0
“Randers” (Danimarka) - “Sent Culiya” (Andorra) – 3:0
İlk oyun – 1:0
“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) – “Şirak” (Ermənistan) – 2:1
İlk oyun – 0:2
“Jilina” (Slovakiya) – “Qlentoran” (Şimali İrlandiya) – 3:0
İlk oyun – 2:1
“Lusitanos” (Andorra) – “Vest Hem” (İngiltərə) – 0:1
İlk oyun – 0:3
“Liteks” (Bolqarıstan) – “Yelqava” (Latviya) – 2:2
İlk oyun – 1:1
“Vaduts” (Lixtenşteyn) – “La Fiorita” (San-Marino) – 5:1
İlk oyun – 5:0
“Şlensk” (Polşa) – “Selye” (Sloveniya) – 3:1
İlk oyun – 1:0
“Rabotniçki” (Makedoniya) – “Flora” (Estoniya) – 2:0
İlk oyun – 0:1
“Bala Taun” (Uels) – “Diffeerdanj” (Lüksemburq) – 2:1
İlk oyun – 1:3
“Partizani” (Albaniya) – “Stromsqodset” (Norveç) – 0:1
İlk oyun – 1:3
“Lokomotiv” (Xorvatiya) – “Brayton” (Uels) – 2:2
İlk oyun – 3:1
“Runavik” (Farer adaları) – “Linfild” (Şimali İrlandiya) – 4:3
İlk oyun – 0:2
“Spartak” (Slovakiya) – “Olimpik” (Sarayevo, Bosniya və Herseqovina) – 0:0
İlk oyun – 1:1
“Yuvenes” (San-Marino) – “Brondbü” (Danimarka) – 0:2
İlk oyun – 0:9
“Voyvodina” (Serbiya) – MTK (Macarıstan) – 3:1
İlk oyun – 0:0
“Koper” (Sloveniya) – “Vikinqur” (İslandiya) – 2:2
İlk oyun – 1:0
“Yagelloniya” (Polşa) – “Kruoja” (Litva) – 8:0
İlk oyun – 1:0
“Çukariçki” (Serbiya) – “Domjale” (Sloveniya) – 0:0
İlk oyun – 1:0
“Ferensvaroş” (Macarıstan) – “Qo Ehed İqls” (Hollandiya) – 4:1
İlk oyun – 1:1
“HB Torshavn” (Farer adaları) – “Trakai” (Litva) – 1:4
İlk oyun – 0:3
“Valletta” (Malta) – “Nyutaun” (Uels) – 1:2
İlk oyun – 1:2
“Aberdin” (Şotlandiya) – “Şkendiya” (Makedoniya) – 0:0
İlk oyun – 1:1
“Sent-Conston” (Şotlandiya) – “Alaskert” (Ermənistan) – 2:1
İlk oyun – 0:1
“Sent-Patriks” (İrlandiya) – “Skonto” (Latviya) – 0:2
İlk oyun – 1:2
“Hafnarfyordur” (İslandiya) – SJK(Finlandiya) – 1:0
İlk oyun – 1:0
“Reykyavik” (İslandiya) – “Kork Siti” (İrlandiya) – 2:1 (əlavə vaxtda)
İlk oyun – 1:1
“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - “Baltsan” (Malta) – 1:0
İlk oyun – 2:0