Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinin V turunun oyunları keçiriləcək.
Apasport.az saytının məlumatına görə, 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutacaq.
17 komanda bu matçlardan sonra 1/16 finala vəsiqəni təmin edə bilər. Bunlar APOEL (Kipr), “Alkmaar” (Niderland), “Arsenal” (İngiltərə), “Braqa” (Portuqaliya), ÇFR (Rumıniya), “Kopenhagen” (Danimarka), “Dinamo” K (Ukrayna), “Gent” (Belçika), “Başakşəhər” (Türkiyə), LASK (Avstriya), “Lüdoqorets” (Bolqarıstan), “Borussiya” M (Almaniya), “Reyncers” (Şotlandiya), “Sportinq” (Poetuqaliya), “Volfsburq” (Almaniya), “Vulverhempton” (İngiltərə) və “Yanq Boyz”dur (İsveçrə).
Qeyd edək ki, beş komanda isə hələ IV turdan sonra 1/16 finala yüksəlib. Bunlar İsveçrənin “Bazel”, Şotlandiyanın “Seltik”, İspaniyanın “Espanyol” və “Sevilya”, İngiltərənin “Mançester Yunayted” klublarıdır.
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
V tur, 28 noyabr
A qrupu
00:00. “Düdelanj” (Lüksemburq) – APOEL (Kipr)
00:00. “Sevilya” (İspaniya) – “Qarabağ” (Azərbaycan)
1 |
Sevilya |
4 |
4 |
0 |
0 |
12-0 |
12 |
2 |
APOEL |
4 |
1 |
1 |
2 |
7-8 |
4 |
3 |
Qarabağ |
4 |
1 |
1 |
2 |
7-8 |
4 |
4 |
Düdelanj |
4 |
1 |
0 |
3 |
7-15 |
3 |
B qrupu
00:00. “Luqano” (İsveçrə) - “Kopenhagen” (Danimarka)
00:00. “Malmö” (İsveç) - “Dinamo” (K, Ukrayna)
1 |
Dinamo |
4 |
1 |
3 |
0 |
4-3 |
6 |
2 |
Kopenhagen |
4 |
1 |
3 |
0 |
3-2 |
6 |
3 |
Malmö |
4 |
1 |
2 |
1 |
2-2 |
5 |
4 |
Luqano |
4 |
0 |
2 |
2 |
2-4 |
2 |
C qrupu
19:50. “Krasnodar” (Rusiya) – “Bazel” (İsveçrə)
19:50. “Trabzonspor” (Türkiyə) – “Xetafe” (İspaniya)
1 |
Bazel |
4 |
3 |
1 |
0 |
10-3 |
10 |
2 |
Xetafe |
4 |
2 |
0 |
2 |
4-4 |
6 |
3 |
Krasnodar |
4 |
2 |
0 |
2 |
6-8 |
6 |
4 |
Trabzonspor |
4 |
0 |
1 |
3 |
3-8 |
1 |
D qrupu
00:00. “Rusenborq” (Norveç) – LASK (Avstriya)
00:00. “Sportinq” (Portuqaliya) – PSV (Hollandiya)
1 |
Sportinq |
4 |
3 |
0 |
1 |
7-4 |
9 |
2 |
LASK |
4 |
2 |
1 |
1 |
6-3 |
7 |
3 |
PSV |
4 |
2 |
1 |
1 |
8-7 |
7 |
4 |
Rusenborq |
4 |
0 |
0 |
4 |
1-8 |
0 |
E qrupu
00:00. “Latsio” (İtaliya) - ÇFR (Rumıniya)
00:00. “Seltik” (Şotlandiya) – “Renn” (Fransa)
1 |
Seltik |
4 |
3 |
1 |
0 |
7-3 |
10 |
2 |
ÇFR |
4 |
3 |
0 |
1 |
4-3 |
9 |
3 |
Latsio |
4 |
1 |
0 |
3 |
5-7 |
3 |
4 |
Renn |
4 |
0 |
1 |
3 |
2-5 |
1 |
F qrupu
00:00. “Vitoriya” (Portuqaliya) - “Standard” (Belçika)
00:00. “Arsenal” (İngiltərə) - “Ayntraxt” (Almaniya)
1 |
Arsenal |
4 |
4 |
0 |
0 |
11-3 |
10 |
2 |
Ayntraxt |
4 |
2 |
0 |
1 |
4-6 |
6 |
3 |
Standard |
4 |
2 |
0 |
2 |
5-7 |
6 |
4 |
Vitoriya |
4 |
0 |
1 |
3 |
3-7 |
1 |
G qrupu
21:55. “Feyenoord” (Hollandiya) – “Reyncers” (Şotlandiya)
21:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Porto” (Portuqaliya)
1 |
Yanq Boyz |
4 |
2 |
1 |
1 |
6-4 |
7 |
2 |
Reyncers |
4 |
2 |
1 |
1 |
5-3 |
7 |
3 |
Porto |
4 |
1 |
1 |
2 |
3-6 |
4 |
4 |
Feyenoord |
4 |
1 |
1 |
2 |
3-4 |
4 |
H qrupu
21:55. “Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Espanyol” (İspaniya)
21:55. MOİK (Rusiya) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan)
1 |
Espanyol |
4 |
3 |
1 |
0 |
10-1 |
10 |
2 |
Ludoqorets |
4 |
2 |
0 |
2 |
8-8 |
6 |
3 |
Ferensvaroş |
4 |
1 |
2 |
1 |
2-4 |
5 |
4 |
MOİK |
4 |
0 |
1 |
3 |
1-8 |
1 |
İ qrupu
21:55. “Aleksandriya” (Ukrayna) – “Volfsburq” (Almaniya)
21:55. “Sent-Etyenn” (Fransa) - “Gent” (Belçika)
1 |
Gent |
4 |
2 |
2 |
0 |
8-5 |
8 |
2 |
Volfsburq |
4 |
1 |
2 |
1 |
7-7 |
5 |
3 |
Sent-Etyenn |
4 |
0 |
3 |
1 |
6-7 |
3 |
4 |
Aleksandriya |
4 |
0 |
3 |
1 |
5-7 |
3 |
J qrupu
21:55. “Volfsberq” (Avstriya) – “Borussiya” (M, Almaniya)
21:55. “Başakşəhər” (Türkiyə) – “Roma” (İtaliya)
1 |
Başakşəhər |
4 |
2 |
1 |
1 |
5-5 |
7 |
2 |
Roma |
4 |
1 |
2 |
0 |
7-4 |
5 |
3 |
Borussiya |
4 |
1 |
2 |
1 |
4-7 |
5 |
4 |
Volfsberq |
4 |
1 |
1 |
2 |
5-5 |
4 |
K qrupu
21:55. “Braqa” (Portuqaliya) – “Vulverhempton” (İngiltərə)
21:55. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Slovan” (Slovakiya)
1 |
Braqa |
4 |
3 |
1 |
0 |
8-4 |
10 |
2 |
Vulverhempton |
4 |
3 |
0 |
1 |
4-2 |
9 |
3 |
Slovan |
4 |
1 |
1 |
2 |
7-7 |
4 |
4 |
Beşiktaş |
4 |
0 |
0 |
4 |
4-10 |
0 |
L qrupu
19:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə)
21:55. “Alkmaar” (Hollandiya) – “Partizan” (Serbiya)
1 |
Mançester Yunayted |
4 |
3 |
1 |
0 |
5-0 |
10 |
2 |
Alkmaar |
4 |
2 |
2 |
0 |
13-2 |
8 |
3 |
Partizan |
4 |
1 |
1 |
2 |
4-7 |
4 |
4 |
Astana |
4 |
0 |
0 |
4 |
1-14 |
0 |